Wręczenie Diamentowych Grantów
Osiemdziesięciu młodych badaczy otrzymało 9.11.2018 r. z rąk premiera Jarosława Gowina Diamentowe Granty. Jednym z nich jest Leszek Litzbarski, który w lipcu 2018 r. obronił pracę magisterską na kierunku nanotechnologia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG. L. Litzbarski zdobył Diamentowy Grant i dofinansowanie w wysokości 219 875 zł na realizację projektu „Nowe związki w układzie R2TGe3 (R-ziemia rzadka, T-metal przejściowy)”.
Więcej informacji na stronach: Młody naukowiec z PG szuka nowych związków o intrygujących właściwościach fizycznych, Inwestycja w naukowe diamenty. 16 milionów dla wybitnie uzdolnionych studentów.
Awanse
STOPNIE NAUKOWE
Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk technicznych
dr hab. inż. Rafał Lech (WETI)
dr hab. inż. Paweł Wierzba (WETI)
STANOWISKA
Stanowisko profesora nadzwyczajnego
dr hab. inż. Robert Piotrowski (WEiA)
dr hab. Zdzisław Dzedzej (WFTiMS)
dr hab. inż. Leszek Piotrowski (WFTiMS)
dr hab. inż. Jędrzej Szmytkowski (WFTiMS)
dr hab. Tomasz Wąsowicz (WFTiMS)
dr hab. inż. Stefan Dzionk (WM)
dr hab. inż. Waldemar Karaszewski (WM)
Obrona pracy doktorskiej na WETI
Dnia 27.11.2018 r. o godz. 12.00 w sali Rady Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG (140 NE) odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Adama Blokusa. Tytuł rozprawy: „Klasyfikacja obrazów na podstawie fragmentów strumienia wideo" / „Image classification based on video segments". Promotor: prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk (PG).
Obrona pracy doktorskiej na Wydziale Chemicznym
Dnia 14.12.2018 o godz. 10.15 w Sali 112, budynek Chemia A Wydziału Chemicznego PG odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Sary Lehmann-Konery. Tytuł rozprawy: „Badanie obecności zanieczyszczeń antropogenicznych w zlewniach arktycznych – oznaczanie i translokacja zanieczyszczeń atmosferycznych w zlodowaconych oraz niezlodowaconych zlewniach południowego obrzeżenia fiordów Bellsund i Recherche (Spitsbergen)”. Promotor: prof. dr hab. inż. Żaneta Polkowska (PG), promotor pomocniczy: dr Waldemar Kociuba (UMCS Lublin).
Stypendia naukowe MSZ Izraela na rok 2019/2020
Ambasada Izraela zachęca polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych (zwłaszcza kierunków ścisłych i przyrodniczych) do nawiązania kontaktu z izraelskimi uczelniami i ubiegania się o stypendia naukowo-badawcze w Izraelu. W ofercie znajdują się stypendia na 8-miesięczny pobyt naukowo-badawczy w wybranej placówce akademickiej w Izraelu lub na miesięczny kurs języka hebrajskiego w Hajfie.
Dokumenty kandydatów uczelnie powinny dostarczyć do Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w Warszawie do dn. 9.12.2018 r. w formie elektronicznej, oryginały należy wysłać nie później niż 9.12.2018 r.
Bliższych informacji o procesie rekrutacji udzielają pracownicy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Informacja na stronie Ambasady Izraela.
Informacje o otwartych naborach na wnioski aplikacyjne
Na stronie Działu Projektów publikowane są na bieżąco informacje o uruchomianych konkursach w poszczególnych programach. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej jednostki jak i bezpośredniego kontaktu z pracownikami Działu Projektów.