Program MBA na Politechnice Gdańskiej wśród 10 najlepszych programów w kraju
International MBA in Strategy, Programme and Project Management (IMBA) realizowany na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych programów w kraju według Rankingu MBA Perspektywy 2018. Jest to, według rankingu, najlepszy program MBA w północnej Polsce. Program MBA PG sklasyfikowano także na drugim miejscu wśród najlepiej ocenianych przez studentów programów MBA w kraju oraz na ósmym miejscu pod względem rangi i prestiżu.
Więcej informacji o programie MBA na Politechnice Gdańskiej można znaleźć na stronie https://mba.pg.edu.pl/.
Sprawozdanie z działalności PG za rok 2017 przyjęte przez senat uczelni
Senat PG na posiedzeniu 20.06.2018 r. zatwierdził Sprawozdanie z działalności Politechniki Gdańskiej za rok 2017. W ubiegłym roku PG zdobyła wiele krajowych i międzynarodowych wyróżnień, aktywnie włączyła się w dyskusję nad projektem nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i zamknęła rok zyskiem netto w kwocie 26 mln zł.
W rankingu MNiSW Politechnika Gdańska znalazła się na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych uczelni w kraju. Utworzono sześć nowych kierunków studiów, wśród nich międzyuczelniany i międzywydziałowy kierunek technologie kosmiczne i satelitarne. Pięciu kierunkom przyznano certyfikaty drugiej edycji programu „Studia z Przyszłością”, a studia MBA organizowane przez Wydział Zarządzania i Ekonomii otrzymały wyróżnienie Mistrz Biznesu za sprawną współpracę ze środowiskiem biznesowym.
W rankingu szkół wyższych Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Politechnika Gdańska uzyskała 10. lokatę, awansując aż o pięć pozycji w stosunku do roku 2016 i zdobywając dyplom „Awans 2017”. Wśród uczelni technicznych PG była na 4. pozycji, a najwyżej oceniono ją we wskaźniku Innowacyjność.
– Wyniki kategoryzacji uczelni za lata 2014–2017 były dla Politechniki Gdańskiej bardzo pomyślne. Po raz pierwszy w historii dwa wydziały uzyskały kategorię A+ (WCh i WETI), pięć – kategorię A (WILiŚ, WM, WA, WEiA, WZiE), a tylko dwa (WFTiMS oraz WOiO) kategorię B. Ten wynik daje najwyższą w Polsce średnią kategorię wydziałów – podkreśla prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.
W 2017 r. nastąpił ponad 23% wzrost liczby obcokrajowców odbywających pełen cykl kształcenia na Politechnice Gdańskiej oraz przyjeżdżających do Polski na co najmniej dwa semestry studiów.
– W ubiegłym roku, po wymagającym procesie aplikacyjnym, Komisja Europejska przyznała naszej uczelni prawo do posługiwania się prestiżowym logo HR Excellence in Research. PG została w ten sposób uznana za instytucję stwarzającą jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju dla badaczy w Europie – zaznacza prof. Jacek Namieśnik.
Pełna treść sprawozdania dostępna jest w repozytorium (po zalogowaniu).