MBA Politechniki Gdańskiej z tytułem Mistrz Biznesu 2016
Magazyn „Businessman” nagrodził firmy i instytucje wykazujące się mistrzostwem w prowadzeniu biznesu w roku 2016. W kategorii Edukacja zdobywcą tego zaszczytnego tytułu zostały studia MBA organizowane przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Program Master of Business Administration wyróżniono za sprawną współpracę ze środowiskiem biznesowym. Kapituła konkursu doceniła pozyskanie międzynarodowej akredytacji AMBA, którą mogą pochwalić się jedynie cztery spośród ponad 60 istniejących w Polsce programów MBA, jak również zaangażowanie w organizację konferencji i seminariów, takich jak Konkurencyjna Edukacja czy Ekonomia / Kultura / Wartości. Podkreślono przy tym, że w wydarzeniach organizowanych w ramach studiów biorą udział wybitni przedstawiciele nauki i biznesu, tacy jak laureat nagrody Nobla Oliver Williamson, dr Mario Raich, prof. Elżbieta Mączyńska, Lord Robert Skidelsky czy prof. Jerzy Hausner.
Firma-Idea: Realne wyzwania, niematerialne wartości
Zarządzanie kapitałem intelektualnym było przedmiotem seminarium "Firma Idea. Realne wyzwania, niematerialne wartości", zorganizowanego z inicjatywy Rady Konsultacyjnej Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Prawnicy, ekonomiści, praktycy biznesu i naukowcy wymieniali się doświadczeniami oraz poglądami na temat nowych koncepcji zarządzania. Debacie przysłuchiwało się ponad 250 osób.
Seminarium zostało uroczyście otwarte przez prof. Julitę Wasilczuk, Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Wykłady i dyskusję poprzedziła uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów MBA przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii przez Rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Jacka Namieśnika i dyrektor studiów MBA - dr Barbarę Stepnowską.
Wykład wprowadzający wygłosił prof. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES i pomysłodawca firmy-idei.
Wydarzenie jest częścią przygotowań do drugiej edycji międzynarodowego kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit 2017, który odbędzie się 14-15 listopada 2017 roku w ICE Kraków.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pg.edu.pl.
X Pomorski Kongres Obywatelski
Obrady X Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego dotyczyć będą kierunku, w jakim zmierza współczesny świat w sensie gospodarczym, kulturowym, technologicznym i politycznym oraz wynikającym z tego wyzwaniom dla Pomorza i całej Polski. Każdy może wziąć udział w dyskusji, która prowadzona będzie w sobotę, 8 kwietnia w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.
Podczas otwarcia kongresu wystąpią jego inicjator i organizator, prezes Zarządu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dr Jan Szomburg oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Obrady odbywające się pod hasłem „Pomorze i Polska – razem wobec trudnego świata” zostały podzielone na trzy sesje. Pierwsza z nich, zatytułowana „Jak budować pomosty i przełamywać lody” dotyczyć będzie języka budowania wspólnoty oraz siły dojrzałej tożsamości narodowej. Sesja druga, „Dokąd zmierza świat?” poruszy kwestie związane z globalizmem i lokalizmem, światowymi trendami technologicznymi, ekonomią współdzielenia oraz zrównoważoną turystyką. Trzecia sesja, „Dojrzałość – wyzwania polskie i pomorskie” dotyczyć będzie między innymi edukacji, kultury komunikacji oraz budowania innowacyjnego Pomorza.
Kongres rozpocznie się o godzinie 11.00. Politechnika Gdańska jest jego partnerem strategicznym. Aby wziąć udział w dyskusji, należy się zarejestrować na stronie internetowej: www.kongresobywatelski.pl, gdzie można zapoznać się z pełnym programem kongresu.