Nr 312/15 lutego 2024

Z życia uczelni

Politechnika mieszkańcom Gdańska. Koncert Akademickiego Chóru PG w Archikatedrze Oliwskiej

Rektor PG prof. Krzysztof Wilde zaprasza całą społeczność Politechniki Gdańskiej oraz mieszkańców Gdańska i okolic na wyjątkowy koncert wielkopostny, który odbędzie się 25.02.2024 r. w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

Koncert jest jednym z wydarzeń w ramach obchodzonego w tym roku Jubileuszu 120 lat Politechniki Gdańskiej. O oprawę muzyczną zadba Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod batutą prof. Mariusza Mroza.

– Serdecznie zapraszam do udziału w koncercie całą społeczność akademicką naszej uczelni – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Archikatedra Oliwska to jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Polsce i jestem przekonany, że dzięki połączeniu tej wyjątkowej scenerii z umiejętnościami Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, będzie to niezapomniany wieczór dla nas wszystkich.

W programie słynne pieśni wielkopostne w języku polskim, angielskim i po łacinie. Chór wykona dwanaście utworów:

 • Beatus Vir – Łukasz Urbaniak
 • De Profundis – Marcin Łukaszewski
 • Eli, Eli – Gyorgy Deak-Bardos
 • Hymn II – Alfred Schnittke
 • Lacrymosa – Calixto Alvarez
 • O Salutaris Hostia – Vytautas Miškinis
 • Peace I leave with you – Knut Nystedt
 • Popule Meus – Lajos Bardos
 • Salve Mater Misericordiae – Tim Sarsany
 • Stetit Angelus – Rihards Dubra
 • The Conversion of Saul – Zane Randall Stroope
 • The Mystery of Faith – Szymon Godziemba-Trytek

Wydarzenie na FB

Historia doc. Marianny Sankiewicz na srebrnym ekranie

Kadr z filmu „Zielony atrament”
 

Dn. 16.02.2024 r. (piątek) odbędzie się uroczysta premiera filmu „Zielony atrament”, będącego fabularyzowaną biografią docent Marianny Sankiewicz, wykładowczyni i byłej prorektorki Politechniki Gdańskiej. Film powstał przy współpracy uczelni, Stowarzyszenia Absolwentów PG, Fundacji Filmowej w Gdyni oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Pokaz odbędzie się o godz. 14.00 w Multikinie w Gdańsku. W wydarzeniu udział weźmie prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, przedstawiciele władz uczelni, twórcy filmu, osoby związane z jego powstaniem oraz postacią docent Marianny Sankiewicz, a także zaproszeni goście. Wydarzenie wpisane jest w obchody jubileuszu 120-lecia powstania uczelni.

W rolę docent Marianny Sankiewicz wcieliła się znakomita polska aktorka – Magdalena Zawadzka. Obok niej na ekranie zobaczymy m.in. Aleksandrę Piotrowską, Romana Gancarczyka, Michała Kurka, Aleksandra Buchowieckiego , a także aktorów i aktorki znane z desek gdańskiego Teatru Wybrzeże – Małgorzatę Oracz, Marka Tyndę, Roberta Ninkiewicza i Sylwię Górę. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Paweł Wyszomirski, oprawę muzyczną zapewnili: Leszek Możdżer, Mikołaj Sikała, Krzysztof Chodkiewicz i Patryk Banach.

Kolejna okazja do obejrzenia filmu będzie mieć miejsce 27 lutego. O godz. 13:15 w budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki A w Audytorium im. Marianny Sankiewicz odbędzie się projekcja dla studentów, pracowników i absolwentów.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.

Nowy album o Politechnice Gdańskiej na jubileusz 120-lecia

„Wnętrza”, trzeci z serii albumów poświęconych architekturze kampusu Politechniki Gdańskiej, został właśnie wydany w ramach obchodów 120-lecia uczelni. Publikacja prezentująca wnętrza głównie zabytkowych budynków jest dostępna w sklepie PG.

Album „Wnętrza” to, obok „Kampusu” i „Detali”, kolejna z publikacji, w których kompleksowo przedstawiona została architektura zespołu budynków Politechniki Gdańskiej. Autorami najnowszego z nich, podobnie jak dwóch wcześniejszych części, są prof. Jakub Szczepański z Wydziału Architektury (treść) oraz Krzysztof Krzempek (zdjęcia współczesne).

W wydawnictwie zaprezentowano wnętrza budynków politechnicznych, począwszy od 1904 r. aż po czasy współczesne. Całość opatrzono ponad 200 ilustracjami, głównie zdjęciami wykonanymi współcześnie, ale też unikatowymi, archiwalnymi fotografiami pochodzącymi m.in. z Muzeum Architektury Politechniki Berlińskiej, a także rzutami i przekrojami architektonicznymi pomieszczeń w budynkach kampusu.

Zamieszczono również m.in. opisy innowacyjnych (jak na ówczesne czasy) rozwiązań przestrzennych i funkcjonalnych zastosowanych na kampusie już w początkowych latach istnienia uczelni.

O tych rozwiązaniach i innych ciekawostkach architektonicznych Politechniki Gdańskiej prof. Jakub Szczepański opowiada redaktor Alicji Samolewicz-Jeglickiej podczas spaceru po kampusie w audycji „Twoja dzielnica” na antenie Radia Gdańsk.

Album „Wnętrza ” jest dostępny w cenie 56 zł w sklepie PG w budynku Hydromechaniki (nr 11 na mapie kampusu). Osoby, które zakupią komplet trzech albumów: „Kampus”, „Detale” i „Wnętrza” otrzymają 10 procent rabatu. Promocja obowiązuje przez cały rok jubileuszowy i wyłącznie w sklepie stacjonarnym. Promocje nie łączą się.

120-lecie PG: spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Januszajtisem

Biblioteka PG oraz Stowarzyszenie Absolwentów PG zapraszają 20.02.2024 r. (wtorek) o godz. 17.00 do Klubu „Kwadratowa” na spotkanie z prof. Andrzejem Januszajtisem – autorem książki pt. „Z dziejów gdańskiej nauki i techniki”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Wieczory Autorskie” i jest pierwszym z serii Spotkań Historycznych w ramach obchodów 120-lecia Politechniki Gdańskiej.

Spotkanie poprowadzi Marek Żabczyński – dyrektor administracyjny Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Wstęp wolny.  

Książka prof. Januszajtisa dostępna jest do nabycia w sklepie PG w budynku Hydromechaniki [nr 11 na mapie kampusu] w cenie 25 zł.

Biblioteka PG uruchomiła nowy system biblioteczny

Dn. 6.02.2024 r. Biblioteka PG uruchomiła nowy system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo. Jego wdrożenie jest znaczącym krokiem w kierunku efektywniejszego zarządzania zasobami bibliotecznymi i zapewnienia użytkownikom jeszcze lepszych usług.

Najważniejsze zmiany związane z nowym systemem:

 • Konto biblioteczne

Konto biblioteczne zostało przeniesione do nowego systemu oraz zintegrowane z Kontem PG. Logowanie do systemu bibliotecznego odbywa się za pomocą Konta PG (Centralny Punkt Logowania PG).

Za pomocą konta bibliotecznego (aktywnego od 12.02.2024) będzie można wypożyczać zbiory z bibliotek należących do Związku Uczelni Fahrenheita (Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) – więcej informacji już wkrótce na stronie Biblioteki PG.

Biblioteka przypomina, że terminy zwrotów, które przypadały na okres 1–11.02.2024, zostały zmienione na 19.02.2024.

 • Dostęp do licencjonowanych zasobów elektronicznych

Z dn. 6.02.2024 r. zmienił się sposób autoryzacji dostępu do licencjonowanych zasobów elektronicznych spoza sieci PG – autoryzacja odbywa się na podstawie danych Konta PG (Centralny Punkt Logowania PG).

 • Nowoczesny interfejs

Wyszukiwarka Primo to nowoczesny interfejs, który ułatwia dostęp do różnorodnych zasobów informacyjnych, w tym katalogu zbiorów drukowanych Biblioteki PG oraz innych bibliotek w Trójmieście i Polsce, licencjonowanych źródeł elektronicznych (baz danych, e-czasopism, e-książek i artykułów), elektronicznych źródeł Open Access oraz zdigitalizowanych zbiorów historycznych w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.

Nowy adres katalogu Biblioteki PG: katalogbpg.pg.edu.pl.

 

Więcej praktycznych informacji na temat wyszukiwania, zamawiania i udostępniania zbiorów będzie można znaleźć wkrótce w materiałach informacyjno-szkoleniowych na stronie Biblioteki PG.

Biblioteka PG dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość podczas wdrażania i początkowego korzystania z systemu bibliotecznego oraz ma nadzieję, że spełni on oczekiwania jego użytkowników. 

Nauka

Projekt zrealizowany na PG wybrany przez Komisję Europejską

ELECTRUST to projekt poświęcony analizie zagrożeń i korzyści oferowanych przez systemy głosowania przez Internet, który w Katedrze Informatyki w Zarządzaniu na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG realizował w l. 2022–2023 prof. David Duenas-Cid. Znalazł się on wśród piętnastu projektów z obszaru badań nad wyzwaniami dla demokracji (w ramach programu Horyzont) zaprezentowanych przez Komisję Europejską w serwisie CORDIS.

Celem projektu ELECTRUST było zbadanie, „w jaki sposób dyskurs wokół głosowania elektronicznego zarówno konstruuje, jak i wykorzystuje kwestie zaufania i nieufności, ostatecznie kształtując opinię publiczną w kwestii technologii i jej promotorów”. W tym celu, w ramach projektu przeprowadzono studia przypadków dotyczących różnych form głosowania elektronicznego przyjętych przez Australię, Estonię, Hiszpanię, Holandię, Norwegię i Szwajcarię, w tym studium przypadku Nowej Południowej Walii w Australii, gdzie zrezygnowano z głosowania elektronicznego”. Przeprowadzona analiza pokazała, „jak dyskurs dotyczący głosowania elektronicznego elastycznie przyjmuje argumenty związane z zaufaniem i nieufnością, często niezwiązane z technologią, ale raczej dotykające szerszych kontekstów społeczno-politycznych i indywidualnych przekonań”.

W serwisie CORDIS można znaleźć dodatkowe informacje o projekcie ELECTRUST oraz o innych projektach dotyczących m.in. różnych aspektów zaufania w procesie sprawowania rządów, demokracji bezpośredniej w obliczu rosnącego populizmu, roli mediów w procesie rozwoju i ograniczania dyskursu publicznego, czy promowania przez parlamentarne grupy polityczne kwestii równości płci.

XXIII edycja Konkursu o nagrodę im. prof. Romualda Szczęsnego

Nagroda im. prof. Romualda Szczęsnego to prestiżowa nagroda przyznawana od 2002 r. przez Prezydenta Miasta Gdyni najzdolniejszym absolwentom Politechniki Gdańskiej. Głównym celem Nagrody jest upamiętnienie przedwcześnie zmarłego gdynianina, profesora Politechniki Gdańskiej i byłego dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Zwycięzca Konkursu otrzymuje nagrodę główną w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo Prezydent Gdyni może przyznać trzy wyróżnienia o wartości 3 000 zł każde. Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe (inżynierskie i magisterskie) dotyczące nowoczesnych technologii i charakteryzujące się wysokim stopniem innowacyjności, które uzyskały ocenę bardzo dobrą.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie WEiA.

Weź udział w innovatonie morskim – Baltic Challenge

Weź udział w Baltic Challenge by Starter i zdobądź szansę na niepowtarzalny wyjazd studyjny do Brukseli! Będzie to doskonała okazja do odwiedzenia instytucji europejskich oraz Biura Regionalnego Województwa Pomorskiego w Brukseli. Spotkasz się również z przedstawicielami WindEurope – międzynarodowej instytucji działającej na rzecz energetyki wiatrowej.

Zwycięzcom zostanie zapewniony dojazd, zakwaterowanie, wyżywienie oraz niezbędne ubezpieczenie.

Informacje dla uczestników:

 • zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie; na miejscu uczestnicy łączeni są w międzynarodowe zespoły;
 • zadaniem zespołu jest opracowanie rozwiązania dla wyzwań z branży morskiej;
 • rozwiązanie zostanie zaprezentowane na młodzieżowej scenie podczas Targów EDU offshore WIND 2024 i ocenione przez jury;
 • nagrodą dla najlepszego zespołu jest wyjazd studyjny do Brukseli;
 • udział w dwudniowym projekcie jest bezpłatny;
 • formularz rejestracyjny;
 • dodatkowe informacje: https://baltic-challenge.inkubatorstarter.pl/.

Kształcenie i dydaktyka

„Kadra 5.0. Rozwój kompetencji nauczycieli i doktorantów” – nowy projekt realizowany na PG

Politechnika Gdańska uzyskała blisko 1,7 mln zł dofinansowania na realizację projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS). Celem przedsięwzięcia jest rozwój kompetencji kadry dydaktycznej oraz doktorantów PG w zakresie dydaktyki, umiejętności cyfrowych oraz zielonej transformacji.

W ramach realizacji projektu Kadra 5.0 zostanie zrealizowanych:

 • 28 tematów szkoleń dotyczących kompetencji dydaktycznych i cyfrowych;
 • 6 tematów warsztatów i szkoleń dotyczących zielonej transformacji;
 • 3 moduły szkoleń z języka angielskiego potrzebnego do prowadzenia zajęć w języku angielskim;
 • 3 kursy specjalistyczne dla pracowników Centrum Języków Obcych.

W projekcie zaplanowano również działania, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry Szkoły Doktorskiej PG. Ponadto w ramach projektu wdrożony zostanie systemu wsparcia tutoringowego, u którego podstaw leży indywidualizacja i personalizacja kształcenia. Kolejnym działaniem będzie opracowanie i wdrożenie programu dotyczącego wspierania studentów w kształtowaniu postaw proaktywnych i umiejętności uczenia się.

Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu br. i potrwa do października 2025 r. Kierownikiem projektu jest prof. Dariusz Mikielewicz – prorektor ds. organizacji i rozwoju. Wartość projektu wynosi 1 744 904,11 zł, w tym kwota dofinansowania 1 692 504,11 zł.

Wniosek o dofinansowanie przygotowali pracownicy Centrum Analiz Strategicznych we współpracy z wybranymi wydziałami, Centrum Nowoczesnej Edukacji oraz Centrum Języków Obcych.

Komercjalizacja i innowacje

Trzy perspektywiczne zespoły z grantami PG na rozwój projektów startupowych

Program Startup School Two jest formą finansowania zalążkowego (seed funding) najbardziej perspektywicznych zespołów startupowych, które ukończyły wcześniej program wykładowo-warsztatowy Startup School One (SS1). Otwiera on aplikującym zespołom możliwość opracowania prototypów swoich rozwiązań (MVP) poprzez zakup towarów lub usług, które pomogą osiągnąć im gotowości do samodzielnego funkcjonowania na rynku.

Organizatorem programu Startup School Two jest Gdańsk Tech Startup School (GTS2) przy Centrum Transferu Technologii PG. Proces wspomagany jest przez spółkę celową PG – Excento, która wg założeń programu obejmować będzie udziały w nowo tworzonych spółkach startupowych.

W pierwszym naborze do programu SS2 wzięło udział 5 zespołów, z których finalnie 3 złożyły kompletną dokumentację konkursową. Ostatnim i decydującym etapem oceny zespołów była prezentacja wniosków przed Komitetem Inwestycyjnym.

Zespoły:

 • InnoS – projekt interaktywnego i programowalnego systemu paneli wertykalnych,
 • Verd – projekt innowacyjnego systemu wirtualnego ogrodzenia pastwisk,
 • Favorit – innowacyjny symulator konny w wirtualnej rzeczywistości.

Komitet inwestycyjny GTS2:

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Gdańsk Tech Startup School

Otwarty nabór wniosków do 5. edycji programu Startup School One

Nabór do programu Startup School One w Gdańsk Tech Startup School

W dn. 15.02–10.03.2024 r. trwa nabór wniosków do programu preinkubacyjnego Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł” realizowanego przez Gdańsk Tech Startup School. Zajęcia dla uczestników rozpoczną się 19.03.2024 r.

Celem programu Startup School One jest zapewnienie uczestnikom profesjonalnego wsparcia przy ocenie i dalszym rozwoju zgłaszanych pomysłów, ukierunkowanego na wprowadzanie ich na rynek w formie spółek startup. Zgłoszone zespoły wezmą udział w 60-godzinnym cyklu zajęć wykładowo-warsztatowych oraz otrzymają opiekę doświadczonych mentorów biznesowych, jak również odbędą konsultacje w zakresie rozwoju technologii z pracownikami PG.

Informacje organizacyjne:

 • nabór wniosków odbywa się w formie konkursu i trwa do dnia 10.03.2024 r.;
 • dla osób zainteresowanych udziałem w programie odbędą się 3 spotkania informacyjne, przeznaczone również dla osób, które nie mają jeszcze opracowanego pomysłu startupowego lub skompletowanego zespołu do rozwoju swojego pomysłu;
 • do naboru mogą przystąpić zespoły złożone z maks. 4 kandydatów, w co najmniej połowie złożone ze studentów, doktorantów, pracowników oraz absolwentów PG; członkami zespołów mogą być również studenci, doktoranci i pracownicy naukowi pozostałych Uczelni Fahrenheita,
 • dokumentacja konkursowa udostępniana jest poprzez formularz dokumentacji programu Startup School One;
 • szczegółowe informacje dostępne są również na stronie programu Startup School One.

Umiędzynarodowienie

ENHANCE zaprasza: dyskusja o kompetencjach przyszłości

Sojusz ENHANCE zaprasza do udziału w spotkaniu online, którego tematem przewodnim będą kompetencje przyszłości. Spotkanie z cyklu ENHANCE Conversations, które odbędzie się 23.02.2024 r. w godz. 15.00–16.30, poświęcone będzie najważniejszym  umiejętnościom, jakich należy uczyć, aby absolwenci uczelni wyższych potrafili sprostać wyzwaniom społecznym i potrzebom przyszłego rynku pracy.

Punktem wyjścia do dyskusji będą następujące pytania:

 • Jakie są najważniejsze kompetencje, którymi będą musieli wykazywać się absolwenci kierunków STEM w ciągu następnych 10 lat?
 • Czy nierówności (związane z płcią) mogą być rozwiązane poprzez szkolenia z kompetencji?
 • Czy europejskie wartości, takie jak demokracja, wolność słowa itp., mogą być przekładane na to, jak uczymy kompetencji?
 • Jak duży nacisk powinniśmy kłaść na sztuczną inteligencję, jeśli chodzi o nauczanie kompetencji?
 • Jak Europa może być konkurencyjna i jednocześnie globalnie inkluzywna?
 • Jakich kompetencji uczymy w Europie z sukcesem?
 • Z nauczaniem jakich kompetencji mamy w Europie problem?

W roli ekspertów wystąpią:

ENHANCE Conversations to cykl spotkań z udziałem wybitnych ekspertów, których celem jest dyskusja na temat globalnych wyzwań i wspólne poszukiwanie rozwiązań. 

Politechnika Gdańska w mediach

Od nauki po architekturę kampusu

 
W dn. 5–11.02.2024  r. w Internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się 375 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy wybrane publikacje z ostatniego tygodnia.

Rozwój kompetencji nauczycieli i doktorantów – nowy projekt realizowany na PG

Politechnika Gdańska pozyskała blisko 1,7 mln zł dofinansowania na realizację kolejnego projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 (FERS). Tym razem celem przedsięwzięcia jest rozwój kompetencji kadry dydaktycznej oraz doktorantów PG, którzy będą mieli możliwość zwiększenia swoich kompetencji w zakresie dydaktyki, umiejętności cyfrowych oraz zielonej transformacji.

Offsohrewindpoland.pl

Biotworzywo z ziemniaka zastąpi plastik?

Firma Bio Plast Pom we współpracy z Wydziałem Chemicznym PG wdrożyła innowacyjny surowiec, który w wielu obszarach może zastąpić plastik. Biodegradowalne i w 100 proc. kompostowalne biotworzywo powstaje na bazie skrobi ziemniaczanej.

magazynbiomasa.pl

O łączeniu sztuki z nauką

„Szukając Przestrzeni” to wystawa, która wernisaż będzie miała na początku marca w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Pokazane na niej zdjęcia pochodzą z mikroskopu elektronowego działającego w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej PG.

Radio Gdańsk

Spacer po wyjątkowych miejscach kampusu

Radio Gdańsk z wizytą na Politechnice Gdańskiej z okazji 120-lecia istnienia uczelni. Spacer po najpiękniejszych zakątkach kampusu i opowieść prof. Jakuba Szczepańskiego z Wydziału Architektury.

Radio Gdańsk

Zarządzenia i pisma okólne

ZARZĄDZENIE REKTORA PG nr 9/2024 z 2.02.2024 r. w sprawie: wprowadzenia Regulaminu przyznawania premii za publikacje naukowe i patenty na Politechnice Gdańskiej w roku 2024

Kalendarium

15 lutego 09.00–15.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Trudne sytuacje w pracy nauczyciela akademickiego

Tematyka szkolenia: sytuacje konfliktowe, sposoby dochodzenia do porozumienia oraz metody rozwiązywania problemów.
16 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Aktywny wykład i small teaching

Szkolenie trwa 4 godziny dydaktyczne i odbywa się w sali szkoleniowej 205 w gmachu głównym.
16 lutego 13.15–15.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/dydaktyczne-piatki

PBL oczami studentów i wykładowców

Więcej o innych spotkaniach i szkoleniach, które będą odbywać się w każdy piątek od godz. 13.15 na platformie MS Teams, można przeczytać na stronie https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/dydaktyczne-piatki.
16 lutego 14.00–17.00
https://eti.pg.edu.pl/wydarzenia/1969-premiera-filmu-zielony-atrament

Premiera filmu „Zielony atrament”

Uroczysta premiera filmu „Zielony atrament”, będącego fabularyzowaną biografią docent Marianny Sankiewicz, wykładowczyni i byłej prorektorki Politechniki Gdańskiej.
21 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Rola nauczyciela w dobie dostępu do wiedzy i AI

Szkolenie trwa 4 godziny dydaktyczne i odbywa się w sali szkoleniowej 205 w gmachu głównym.
21 lutego 13.15–15.15

Posiedzenie Senatu

Posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej
22 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

OneNote – tworzenie nowoczesnych materiałów dydaktycznych

Tematyka szkolenia: możliwości OneNote, wspólna praca nad tworzeniem nowoczesnych materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem aplikacji OneNote dla Windows 10.
26 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Sztuczna inteligencja w edukacji – szkolenie certyfikowane

Tematyka szkolenia: sztuczna inteligencja w edukacji.
28 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Kreatywne i interaktywne nauczanie z H5P

Tematyka szkolenia: możliwości H5P w ramach platformy eNauczanie PG, wspólna praca nad tworzeniem interaktywnych treści w H5P na platformie eNauczanie PG.
28 lutego 11.15–13.15

Uroczyste Posiedzenie Senatu

Uroczyste posiedzenie Senatu PG z okazji promocji akademickich