Konkurs OPUS 26 LAP NCN
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs OPUS 26 LAP/Weave na projekty badawcze prowadzone we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave lub z dodatkowym wykorzystaniem wielkich urządzeń badawczych. Dodatkowo, każdy z zagranicznych zespołów badawczych zaangażowanych w dany projekt musi złożyć wniosek o finansowanie, w tym komplet wymaganych przez nią dokumentów, do właściwej instytucji partnerskiej zgodnie z obowiązującymi w tej instytucji terminami i zasadami; wnioski składane są przez:
- zespoły badawcze z Austrii – do FWF,
- zespoły badawcze z Czech – do GAČR,
- zespoły badawcze ze Słowenii – do ARIS,
- zespoły badawcze z Niemiec – do DFG,
- zespoły badawcze ze Szwajcarii – do SNSF,
- zespoły badawcze z Luksemburga – do FNR,
- zespoły badawcze z Belgii-Flandrii – do FWO.
Informacje dla aplikujących:
- wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej przez system OSF zgodnie z procedurą składania wniosków;
- nabór wniosków trwa do 15.12.2023 r. do godz. 16.00;
- rozstrzygnięcie konkursu OPUS 26 LAP nastąpi najpóźniej w listopadzie 2024 r.;
- zgłoszenia projektowe w systemie MojaPG należy przesłać do weryfikacji maksymalnie do 1.12.2023 r.; pełen wniosek w systemie OSF powinien zostać przedstawiony w CZP do weryfikacji formalnej do 8.12.2023 r.;
- dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie NCN;
- konsultacje z Centrum Kompetencji Otwartej Nauki Biblioteki PG planu zarządzania danymi wymaganym we wniosku trwają 4.12.2023;
- informacja w Centrum Zarządzania Projektami: Anita Wiśniewska, Beata Toma, Katarzyna Bisewska.
Konkurs OPUS 26 NCN
Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs OPUS 26 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej. Czas trwania projektu może wynosić 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. W konkursie OPUS 26 istnieje możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych:
- z wykorzystaniem przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych;
- bez udziału partnerów zagranicznych;
- we współpracy z partnerami z zagranicznych instytucji naukowych.
- ważne! – współpraca międzynarodowa w konkursie OPUS 26 nie jest obowiązkowa, a wnioski z udziałem partnerów zagranicznych nie są traktowane preferencyjnie w stosunku do wniosków, które takich partnerów nie angażują.
Wniosek można złożyć w 26 panelach tematycznych w 3 działach NCN:
- HS – nauki humanistyczne i społeczne,
- ST – nauki ścisłe i techniczne,
- NZ – nauki o życiu.
Informacje dla aplikujących:
Konkurs SONATA 19 NCN
Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs SONATA 19 na projekty badawcze, przeznaczony dla naukowców, którzy uzyskali stopień doktora w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia
z wnioskiem. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów obejmujących badania podstawowe, trwających 12 miesięcy, 24 miesiące lub 36 miesięcy.
Informacje dla aplikujących:
Partnerstwa Strategiczne 2023 w ramach NAWA – nabór
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków o udział w Programie Partnerstwa Strategiczne. Celem głównym Programu jest wsparcie instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w wypracowaniu trwałych rozwiązań w zakresie współpracy dydaktycznej, naukowej i wdrożeniowej realizowanej w ramach strategicznych partnerstw międzynarodowych.
Rezultaty projektów winny stanowić podstawę do rozwoju długotrwałej współpracy podmiotów tworzących Partnerstwo. Projekty realizowane w ramach Programu muszą wpisywać się w długofalową politykę rozwoju jednostki wnioskującej.
W Programie wymagana jest realizacja projektu w formule partnerskiej z przynajmniej jednym partnerem strategicznym. Partnerem strategicznym w projekcie muszą być uczelnie lub jednostki naukowe znajdujące się oraz zarejestrowane za granicą, które nie są finansowane z polskich środków budżetowych oraz które podpisały list intencyjny z Wnioskodawcą. Liczba partnerów strategicznych w projekcie może wynosić od 1 do 6 instytucji. Partnerem wspierającym mogą być podmioty z Polski należące do kategorii uprawnionych Wnioskodawców – maksymalna liczba partnerów wspierających to 2.
Realizacja pojedynczego Projektu może trwać od 12 do 24 miesięcy (między 1.09.2024 a 31.08.2026 r.).
W związku z ograniczeniem konkursowym w zakresie liczby składanych wniosków przez jednego wnioskodawcę Politechnika Gdańska może złożyć maksymalnie do 3 wniosków o finansowanie projektów w ogłoszonym konkursie, prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w ww. konkursie poprzez zgłoszenie projektu w systemie Moja PG Projekty do 19.01.2024 r. W przypadku zgłoszenia w ramach uczelni większej liczby aplikacji zostanie przeprowadzona wewnętrzna preselekcja przedstawionych pomysłów projektowych.
Informacje dla aplikujących:
- wnioski wraz załącznikami należy składać w Centrum Zarządzania Projektami do 25.01.2024 r.
- wnioski należy składać do NAWA do01.2024 r. do godz. 15.00 czasu lokalnego Warszawy poprzez system teleinformatyczny NAWA;
- więcej informacji znajduje się na stronie NAWA;
- osoba do kontaktu z Centrum Zarządzania Projektami: Magdalena Drywa.
Obrony prac doktorskich na Wydziale Chemicznym
Dn. 1.12.2023 r. o godz. 10.15 w sali 119 budynek Chemii A Wydziału Chemicznego PG (budynek nr 6) odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Sławomira Kierepy pt. „Wykonanie mapy agresywności środowiska w O/ZWR pod kątem zastosowania stali nierdzewnych”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Stefan Krakowiak, prof. PG.
Dn. 1.12.2023 r. o godz. 12.15 w Audytorium 1.4 Wydziału Chemicznego PG (budynek nr 5) odbędzie się w trybie hybrydowym obrona pracy doktorskiej mgr inż. Dagmary Kempińskiej-Kupczyk pt. „Towards characterization of wastewater and water based on markers from the group of emerging pollutants by means of high-performance liquid chromatography coupled with high-resolution mass spectrometry”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. inż. Agata Kot-Wasik.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w obronie w formie zdalnej proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: urszula.kampowska@pg.edu.pl do dn. 24.11.2023.
Dn. 1.12.2023 r. o godz. 13.15 w sali 119 budynek Chemii A Wydziału Chemicznego PG (budynek nr 6) odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Marcina Czekajło pt. „Zaprojektowanie, budowa i uruchomienie prototypowej instalacji katodowej klasyfikatora dwuzwojowego”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Krzysztof Żakowski, prof. PG.
Dn. 1.12.2023 r. o godz. 14.30 w Audytorium 1.4 Wydziału Chemicznego PG (budynek nr 5) odbędzie się w trybie hybrydowym obrona pracy doktorskiej mgr inż. Zuzanny Koziary pt. „Ocena wpływu pokarmowych kwasów nukleinowych i ich komponentów na replikacyjną i naprawczą syntezę DNA w modelach komórek ludzkiego układu pokarmowego”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. inż. Agnieszka Bartoszek-Pączkowska.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w obronie w formie zdalnej proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: urszula.kampowska@pg.edu.pl do dn. 24.11.2023.
Dn. 7.12.2023 r. o godz. 13.30 w Audytorium 1.4 budynek Chemii C Wydziału Chemicznego PG odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Piotra Iglińskiego pt. „Zaprojektowanie oraz uruchomienie na platformie wydobywczej Baltic Beta kompleksowego systemu zabezpieczającego całość konstrukcji nóg przed korozją”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Krzysztof Żakowski, prof. PG.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w obronie pracy doktorskiej w formie zdalnej proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: urszula.kampowska@pg.edu.pl do dnia 30.11.2023.