Nabór do VII edycji Titanium Supporting International Patent Applications
W ramach Programu Titanium Supporting International Patent Applications można otrzymać dofinansowanie na działania związane z uzyskaniem lub rozszerzeniem międzynarodowej ochrony prawnej wynalazku.
Budżet i warunki finansowania projektu:
- wniosek o dofinansowanie może złożyć pracownik, doktorant lub student PG;
- dofinansowanie może być przyznane wyłącznie na działania dotyczące wynalazków, do których Uczelni będą przysługiwać – w całości lub w części – prawa majątkowe, a Uczelnia nie podlega ograniczeniom co do komercyjnego wykorzystania wynalazku;
- maksymalne dofinansowanie działań wynosi 18 tys. zł brutto, a maksymalny okres realizacji projektu wynosi 12 miesięcy.
Koszty kwalifikowane projektu obejmują:
- koszty badań patentowych (analizy stanu techniki);
- koszty opracowania dokumentacji zgłoszenia wynalazków w procedurze międzynarodowej PCT, w procedurze europejskiej oraz procedurze krajowej;
- koszty tłumaczenia dokumentacji zgłoszeniowej;
- koszty opłat urzędowych za zgłoszenie.
Warunkiem przyznania dofinansowania jest zobowiązanie jednostki zgłaszającej wniosek o dofinansowanie do pokrycia kosztów uzyskania patentu w dalszych procedurach (koszty walidacji w wybranych krajach, opłaty urzędowe i in.)
W przypadku, gdy prawa do wynalazku objętego zgłoszeniem należą do Uczelni w części (wspólność praw), dofinansowanie jest proporcjonalne do udziału Uczelni w tych prawach – ustalonego na podstawie umowy o wspólności praw do / z patentu zawartej z pozostałymi współuprawnionymi do wynalazku.
Jak aplikować?
- nabór w programie trwa do 6.11.2023 r.;
- wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system MojaPG w Module Granty; Centrum Transferu Technologii przeprowadzi analizę uwarunkowań prawnych oraz potencjału komercyjnego wynalazku;
- dodatkowe informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie Programu Titanium.
Obrona pracy doktorskiej na Wydziale Chemicznym
Dn. 17.11.2023 r. o godz. 13.15 w Audytorium 1.4 Wydziału Chemicznego PG (budynek nr 5) odbędzie się w trybie hybrydowym obrona pracy doktorskiej mgr inż. Edyty Słupek pt. „Kontrola procesowa za pomocą technik czujnikowych nowych metod selektywnego oczyszczania biogazu ze związków uciążliwych zapachowo”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Jacek Gębicki, promotorem pomocniczym – dr inż. Patrycja Makoś-Chełstowska.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w obronie w formie zdalnej proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail: urszula.kampowska@pg.edu.pl do dnia 10.11.2023.
Obrona pracy doktorskiej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa
Dn. 7.11.2023 r. o godz. 10.30 w sali 919 Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek nr 30) odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Daniela Jaszcza pod tytułem: „Wpływ temperatury systemu broni na balistykę wewnętrzną i przejściową pocisku”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. inż. Jerzy Ejsmont.
Z pracą doktorską oraz opiniami recenzentów można zapoznać się w czytelni Biblioteki PG przy ul. G. Narutowicza 11/12. Recenzje wraz ze streszczeniem rozprawy doktorskiej zamieszczone są na stronie WIMiO.