ERA-MIN 2 – nabór wniosków
Do 5.05.2017 r. trwa nabór wniosków wstępnych na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu nieenergetycznych, nierolniczych surowców. Wymagane międzynarodowe partnerstwo. Więcej informacji podano na stronie
http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/era-min-2/aktualnosci/art,4913,era-min-2-otwarcie-naboru-wnioskow-w-1-konkursie.html.
Osoby do kontaktu: Magdalena Urbanowicz, Małgorzata Romanowska, Dział Projektów.
FLAG-ERA 2017 Graphene – nabór wniosków
Do 14.03.2017 r. trwa nabór wniosków wstępnych w ramach konkursu FLAG-ERA 2017 Graphene. Konkurs przewiduje finansowanie badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii grafenowych. Wymagane międzynarodowe partnerstwo. Więcej informacji podano na stronie
http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/flag-era-ii/aktualnosci/art,4870,otwarcie-naboru-wnioskow-w-konkursie-flag-era-2017-graphene.html.
Osoby do kontaktu: Magdalena Urbanowicz, Małgorzata Romanowska, Dział Projektów.
Grupa PGE poszukuje innowacyjnych rozwiązań – rusza konkurs „Energia Innowacji”
Na zwycięzców II edycji konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE czekają nagrody w łącznej kwocie 80 tys. zł. Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców – doktorantów i doktorów, którzy obronili rozprawę doktorską nie wcześniej niż 10 lat temu.
Do konkursu można zgłaszać innowacyjne projekty z obszaru działalności Grupy PGE. Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie.
Prace konkursowe można zgłaszać w terminie do 20.03.2017 r. Więcej informacji podano na stronie Działu Spraw Naukowych w Aktualnościach –
http://pg.edu.pl/dsn.
Horyzont 2020 – poszukiwani partnerzy
Instytucje z Izraela poszukują partnerów do przygotowania i realizacji międzynarodowych projektów badawczych w ramach następujących tematów konkursu Shift2Rail programu Horyzont 2020:
• Energy harvesting methodologies for trackside and on-board signalling and communication devices. Adaptation of already existing technologies for developing a purely on-board Train Integrity;
• Smart metering and asset management of railway systems;
• Future stations and accessibility;
• Satellite and autonomous monitoring systems' solutions;
• Smart technologies for trip tracking and improved travel companion.
W przypadku zainteresowania podjęciem współpracy badawczej prosimy o kontakt z Małgorzatą Romanowską z Działu Projektów, która dysponuje danymi podmiotów z Izraela.
IV Konferencja eTEE
Przypominamy, że w dniach 27–28.04.2017 r. odbędzie się na Politechnice Gdańskiej IV Konferencja eTEE 2017.
Zapraszamy i zachęcamy do udziału osoby, które chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem, autorów zainteresowanych opublikowaniem artykułów w punktowanych czasopismach oraz słuchaczy. Termin nadsyłania artykułów został przedłużony do 25.02.2017 r.
Tematyka konferencji obejmuje zarówno różnorodne aspekty wykorzystania oprogramowania i platform edukacyjnych, kształtowania umiejętności miękkich, jak i doświadczeń związanych z metodyką pracy i nauki na odległość.
Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze stron:
•
http://pg.edu.pl/etee2017/formularz-zgloszeniowy – dla autorów wystąpień, plakatów i publikacji;
•
http://pg.edu.pl/etee2017/form_pg – dla słuchaczy z PG.
Organizatorami konferencji są Politechnika Gdańska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Więcej informacji podano na stronie
http://pg.edu.pl/etee2017, tel. +48 58 348 61 73.
Konkurs „Mobilność Plus” V edycja
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza konkurs Mobilność Plus w ramach V edycji programu
W ramach programu, środki finansowe przeznaczone są na finansowanie zagranicznych pobytów uczestników programu, w celu udziału w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych w zagranicznych ośrodkach naukowych. Termin nadsyłania aplikacji: 2 stycznia 2017 r. – 15 marca 2017 r.
W celu uzyskania podpisu na oświadczeniu stanowiącym załącznik nr 3 należy zgłosić projekt w Moja PG w zakładce Projekty i najpóźniej do dnia 07 marca 2017r. podpisane zgłoszenie wraz z oświadczeniem do wniosku złożyć do Działu Projektów.
Więcej informacji podano na stronie Działu Projektów i Działu Spraw Naukowych w Aktualnościach.
Konkurs o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodych polskich uczonych
Po raz trzynasty ogłoszony został konkurs o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodych polskich uczonych zajmujących się badaniami w dziedzinie informatyki. Celem Nagrody przyznawanej corocznie od 2005 r. jest promowanie polskiej informatyki i jej osiągnięć przez nagradzanie wybitnych młodych polskich uczonych pracujących w tej dziedzinie. Podstawowym kryterium oceny i wyboru laureata Nagrody jest jego dorobek naukowy udokumentowany publikacjami.
O nagrodę mogą ubiegać się osoby, które w dniu 31.12.2016 r. nie przekroczyły 30. roku życia (lub 32. roku życia, jeśli korzystały z urlopów wychowawczych).
Więcej informacji podano na stronie Działu Spraw Naukowych
http://pg.edu.pl/dsn w Aktualnościach.
Konkurs Prix Szolem Mandelbrojt dla badaczy w zakresie nauk matematycznych
Instytut Francuski w Polsce oraz Ambasada Francji w Polsce we współpracy z Francuskim Towarzystwem Matematycznym (SMF) organizują konkurs „Nagroda im. Szolema Mandelbrojta”, w którym wyróżnione zostaną najlepsze badania matematyczne.
Do konkursu zapraszamy polskich naukowców w wieku do 45 lat, zajmujących się matematyką teoretyczną lub stosowaną. Laureat otrzyma nagrodę, która pokryje jego miesięczny pobyt badawczy we Francji w wybranym laboratorium, zostanie również poproszony o wygłoszenie kilku wykładów pod egidą Francuskiego Towarzystwa Matematycznego (SMF). Treść wykładów zostanie ustalona z laureatem nagrody w porozumieniu z SMF.
Więcej informacji podano na stronie Działu Spraw Naukowych
http://pg.edu.pl/dsn w Aktualnościach.
Nabór wniosków WFOŚiGW
Do 30.04.2017 r. trwa nabór wniosków na konkurs pod nazwą „Pomorskie wdrożenia” (edycja 2017). Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie realizacji projektów służących wdrożeniu na terenie województwa pomorskiego innowacyjnych technologii w zakresie racjonalnej gospodarki zasobami naturalnymi, zapobiegania powstawaniu lub ograniczenia emisji do środowiska, ograniczenia wodochłonności lub energochłonności procesów produkcyjnych, wdrażania gospodarki cyrkularnej oraz/lub wykorzystania energii z odnawialnych źródeł energii, jak i poprawy efektywności.
Przypominamy, że wniosek z załącznikiem oraz zgłoszeniem projektu do finansowania do podpisu prorektora należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej do 21.04.2017 r.
Więcej informacji podano na stronie
https://wfos.gdansk.pl/fundusze-krajowe/konkursy/pomorskie-wdrozenia-edycja-2017.
Osoba do kontaktu: Anna Frej, Dział Projektów.
Projekt BILAT USA 4.0
Projekt BILAT USA 4.0 (Bilateral Coordination for the Enhancement and Development of S&T Partnership between the European Union and the United States of America) jest projektem, którego zadaniem jest wspieranie, poprawa i rozwój współpracy badawczej, naukowej i innowacji między UE i USA. W ramach projektu została stworzona lista potencjalnych źródeł dofinansowania ze Stanów Zjednoczonych na ww. działania – U.S. Funding Opportunities for EU Researchers.
W publikacji znajduje się lista agencji federalnych i niefederalnych, które pomagają naukowcom z UE w wyszukiwaniu możliwości dofinansowania badań i innowacji. Lista ta zawiera źródła, które akceptują aplikantów i/lub współpracę z zagranicznymi instytucjami w ramach projektów. Ma również na celu przybliżenie naukowcom z UE funkcjonowanie systemu finansowania przez USA projektów badawczych.
Przypominamy o ofertach wyjazdów do Francji i Singapuru
1. Ambasada Francji oraz Instytut Francuski w Polsce:
a) stypendia Rządu Francuskiego BGF (Bourses du Gouvernement Français) na realizację podwójnego doktoratu (Cotutelle) we Francji; wnioski przyjmowane będą do 5.03.2017 r.;
b) stypendia Rządu Francuskiego BGF (Bourses du Gouvernement Français) na realizację pobytów badawczych we Francji (SSHN) dla naukowców ze stopniem doktora lub profesora, którzy nie ukończyli 45. roku życia; wnioski przyjmowane będą do 16.05.2017 r.;
c) Nagroda im. Szolema Mandelbrojta – konkurs dla naukowców w wieku do 45 lat zajmujących się matematyką teoretyczną lub stosowaną; laureat otrzyma nagrodę, która pokryje jego miesięczny pobyt badawczy we Francji w wybranym laboratorium; wnioski przyjmowane będą do 16.04.2017 r.;
2. Agency for Science, Technology and Research (A*STAR) – studia doktoranckie i pobyty badawcze w Singapurze; wnioski przyjmowane będą do 1.06.2017 r. (dla naboru od stycznia 2018 r.).
Więcej informacji na stronie Działu Spraw Naukowych.
Wetskills Events – Connecting People In The Water Sector
Wetskills uses a new way of authentic learning and international networking for students and young professionals with a passion for water. The Challenges take place worldwide, usually during international water related events. In mixed teams, the internationals participants work on are real life and transdisciplinary cases from companies and (governmental) organisations. The main task is to think out-of-box and develop realistic concepts.
Upcoming Wetskills events in Europe:
• United Kingdom, Bath, 30 March – 12 April 2017, with Water Innovation Research Institute of University of Bath;
• Romania, Bucharest, 4–18 May 2017, with Politehnica University of Bucharest and Technical University for Civil Engineering of Bucharest;
• The Netherlands: 19 October – 2 November 2017, Rotterdam and Amsterdam.
Please find more information and register at
www.wetskills.com.
Wymiana osobowa w ramach programu współpracy z DAAD
MNiSW oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zapraszają do podejmowania współpracy w ramach niniejszego programu. Jego celem jest aktywizacja wymiany naukowców realizujących wspólne projekty badawcze. Termin składania wniosków upływa 30.06.2017 r.
Przypominamy, że zgłoszenie na lata 2018–2019 w 2 egz. wraz ze zgłoszeniem projektu do finansowania do podpisu prorektora należy złożyć w Dziale Projektów najpóźniej do dnia 23.06.2017 r.
Więcej informacji podano na stronie
http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/zaproszenie-do-skladania-wnioskow-na-wymiane-osobowa-w-ramach-programu-wspolpracy-z-daad.html.
Osoby do kontaktu: Marta Czarnecka-Gallas, Anna Frej, Beata Toma, Dział Projektów.
Wymiana osobowa w ramach Programu Wykonawczego z ChRL
MNiSW we współpracy z chińskim Ministerstwem Nauki i Technologii (MOST) zaprasza do składania wniosków do Programu Wykonawczego z Chińską Republiką Ludową na lata 2017–2019. Termin składania wniosków upływa 28.04.2017 r. MNiSW nie przekazuje bezpośrednio dodatkowych środków na realizację projektów w ramach Programu Wykonawczego.
Przypominamy, że wnioski (2 egz.) wraz ze zgłoszeniem projektu do podpisu prorektora należy składać w Dziale Projektów najpóźniej do dnia 21.04.2017 r.
Więcej informacji podano na stronie
http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/wspolpraca-z-zagranica/wspolpraca-dwustronna/mapa-swiata/chrl/zaproszenie-do-skladania-wnioskow-na-wymiane-osobowa-w-ramach-programu-wykonawczego-z-chrl.html.
Osoby do kontaktu: Marta Czarnecka-Gallas, Anna Frej, Beata Toma, Dział Projektów.