Nabór wniosków do Programu Inkubator Innowacyjności 4.0 – spółki spin-off
Do 2.12.2022 r. do godz. 10.00 trwa nabór wniosków do Programu Inkubator Innowacyjności 4.0, których celem będzie założenie spółki spin-off. Nabór obsługiwany przez Excento, spółkę celową Politechniki Gdańskiej, skierowany jest zarówno do pracowników naukowych, jak i doktorantów, studentów oraz absolwentów uczelni.
W ramach Programu Excento oferuje wsparcie w procesie zakładania spółki spin-off, tj. sprawdzenie stanu techniki rozwijanej technologii, szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia działalności gospodarczej, wycena technologii, badania rynkowe i marketingowe, analiza rynku dla zgłaszanego rozwiązania, koszty obsługi prawnej w procesie zakładania spółki, wsparcie merytoryczne przy powoływaniu spółki oraz promocja oferty spółki spin-off.
Zgłoszenia do Programu w postaci wypełnionej Karty Projektu wraz z kosztorysem należy składać na adres: inkubator.ctwt@pg.edu.pl.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Programu.
Nowe Stypendia Santander
Trwa nabór na Stypendia Santander, m.in. językowe, biznesowe i z umiejętności miękkich:
- Stypendium Rozwojowe Santander | Biznes w Praktyce – 500 miejsc na cykl webinarów i warsztatów online dotyczących tajników skutecznej sprzedaży produktu, usługi oraz marki własnej. Termin naboru upływa 27.10.2022; formularz aplikacyjny;
- Stypendium Konferencyjne Santander | VIII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych – to 300 miejsc na studencką konferencję naukową online, podczas której można zaprezentować wyniki prac naukowych w postaci referatów i posterów przed jury. Dodatkowo jest to okazja do nawiązania cennych znajomości oraz zdobycia nagród. Wydarzenie jest otwarte zarówno dla twórców prac naukowych, jak i dla wolnych słuchaczy. Termin naboru upływa 30.10.2022; formularz aplikacyjny;
- Stypendium Rozwojowe Santander | Akademia Sportu i Biznesu – 500 miejsc na cykl spotkań online z mistrzami sportu i praktykami biznesu. Jest to okazja do poznania świata sportu i dowiedzenia się m.in. od Otylii Jędrzejczak, Agnieszki Kobus-Zawojskiej i Aleksandry Mirosław jak wejść na szczyt swojej kariery zawodowej i sportowej. Termin naboru upływa 6.11.2022; formularz aplikacyjny;
- Stypendium Rozwojowe Santander | Upskill your Talent 2022 – to 1000 miejsc na kursy online dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności miękkie. Do wyboru są cztery kursy: przywództwo, komunikacja i wpływ, marka osobista i umiejętności cyfrowe; zajęcia odbywają się w języku hiszpańskim, angielskim lub portugalskim. Termin naboru upływa 7.11.2022; formularz aplikacyjny;
- Stypendium Językowe Santander | English to Boost your Career – University of Pennsylvania – oferuje 1000 stypendiów online dla osób chcących rozwijać znajomość biznesowego i specjalistycznego języka angielskiego oraz swoją karierę na międzynarodowym rynku pracy. W ramach programu do wyboru są kursy: English for Professional Development, English for Business and Entrepreneurship, English for Science, Technology, Engineering and Mathematics. Termin naboru upływa 15.11.2022; formularz aplikacyjny.
Nabór na Stypendia Santander trwa przez cały rok. Więcej informacji można znaleźć na platformie santander-grants.com oraz profilu na Facebooku.
Powiedz swoim studentom i studentkom o projekcie „Hej, wszystko OK?”
Dział Współpracy Międzynarodowej zachęca pracowników akademickich i administracyjnych do przekazywania studentom i studentkom informacji o aktywnościach realizowanych w ramach projektu „Hej, wszystko OK?”, w tym:
- konsultacjach z psychologiem (dla studentów zagranicznych);
- warsztatach z różnic kulturowych (dla studentów zagranicznych);
- zajęciach z radzenia sobie ze stresem (dla studentów zagranicznych);
- warsztatach z mediacji (dla studentów z Polski).
W jaki sposób można poinformować studentów i studentki o projekcie?
- bezpośrednio w trakcie zajęć;
- bezpośrednio w trakcie wizyt studentów w dziekanatach i jednostkach PG;
- poprzez umieszczenie informacji na stronach wydziałów/jednostek
- poprzez dystrybucję plakatów i ulotek (na prośbę wydziału / jednostki pracownik DWM może dostarczyć plakaty i ulotki).
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.
Warsztaty z mediacji dla pracowników administracyjnych
Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza pracowników i pracowniczki administracji do udziału w warsztatach z mediacji. Na spotkania zapraszamy w szczególności osoby, które zajmują się bezpośrednią obsługą studentów zagranicznych (polsko- i anglojęzycznych), w tym pracowników i pracowniczki, którzy wcześniej uczestniczyli w warsztatach z różnic kulturowych.
Warsztaty, na które zaprasza DWM mają pomóc pracownikom administracji nauczyć się reagować w sytuacjach kryzysowych, również takich, w których znaczenie ma kontekst międzykulturowy.
Warsztaty odbędą się w następujących terminach:
- grupa I: 16 i 17 listopada w godz. 9.00–13.00;
- grupa II: 23 i 24 listopada w godz. 9.00–13.00.
Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Hej, wszystko OK?” dofinansowanego ze środków programu „Welcome to Poland” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.
Warsztaty z różnic kulturowych dla pracowników akademickich
Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza pracowników akademickich i pracowniczki akademickie do udziału w warsztatach z różnic kulturowych. Na spotkania zapraszamy w szczególności osoby, które prowadzą zajęcia ze studentami zagranicznymi (polsko- i anglojęzycznymi).
Warsztaty, na które zaprasza DWM mają pomóc pracownikom akademickim, w planowaniu, organizacji i prowadzeniu zajęć w grupach międzykulturowych.
Warsztaty odbędą się w następujących terminach:
- grupa I: 7, 21 i 28 listopada w godz. 9.00–14.00;
- grupa II: 8, 22 i 29 listopada w godz. 9.00–14.00.
Zajęcia poprowadzi Anna Modrzejewska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.
Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Hej, wszystko OK?” dofinansowanego ze środków programu „Welcome to Poland” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej.
Warsztaty „Zarządzanie ryzykiem w projektach”
Centrum Zarządzania Projektami zaprasza na jednodniowe warsztaty pn. „Zarządzanie ryzykiem w projektach”, które odbędą się dn. 3.11.2022 r. i 17.11.2022 r. w godz. 9.00–14.00. Spotkanie poprowadzi mgr Dorota Pec z Centrum Zarządzania Projektami.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zapisanie się na jeden ze wskazanych terminów:
Liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt w sprawie szkoleń: szkolenia.czp@pg.edu.pl.
Warsztaty „Planowanie i komunikacja w projektach”
Centrum Zarządzania Projektami zaprasza na jednodniowe warsztaty pn. „Planowanie i komunikacja w projektach” organizowane dn. 4.11.2022 r. w godz. 9.00–14.00.
Spotkanie poprowadzi mgr Dorota Pec z Centrum Zarządzania Projektami PG.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wypełnienie formularza. Liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt w sprawie szkoleń: szkolenia.czp@pg.edu.pl.
Szkolenie „Zarządzanie doświadczeniami w projektach”
Centrum Zarządzania Projektami zaprasza na jednodniowe warsztaty pn. „Zarządzanie doświadczeniami w projektach”, które odbędą się dn. 18.11.2022 r. w godz. 9.00–14.00.
Spotkanie poprowadzi mgr Dorota Pec z Centrum Zarządzania Projektami.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o zapisanie się poprzez formularz. Liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt w sprawie szkoleń: szkolenia.czp@pg.edu.pl.