Opracowanie założeń i możliwych scenariuszy federalizacji uczelni oraz ich dalszej integracji, wdrożenie wspólnych projektów badawczych o zasięgu międzynarodowym, a także wzmocnienie działalności wydawniczej oraz prowadzenie wspólnej polityki promocyjnej i rankingowej to tylko niektóre zadań Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU). O idei i celach jego utworzenia, głównych kierunkach dalszego rozwoju, jak również podjętych i planowanych inicjatywach chcemy porozmawiać ze społecznościami akademickimi uczelni członkowskich podczas debat. W rozmowach uczestniczyć będą Rektorzy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Dyrektor Związku Uczelni. Udział potwierdziły również władze samorządowe.
Program debat:
- Idea Związku Uczelni Fahrenheita – prof. Adriana Zaleska-Medynska, dyrektor Związku Uczelni Fahrenheita
- Wystąpienia przedstawicieli władz regionalnych
- Sesja pytań z udziałem rektorów trzech uczelni
- Dobre praktyki francuskich uczelni federacyjnych
Spotkania odbędą się w formule hybrydowej. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na obostrzenia epidemiczne w konferencji stacjonarnie może wziąć udział 150 osób. Decydująca jest kolejność zgłoszeń.
Debaty będą transmitowane na kanale YouTube Związku oraz Facebooku FarU.
Warunki uczestnictwa:
- Każda osoba zainteresowana udziałem stacjonarnym w debatach zobligowana jest do rejestracji uczestnictwa za pomocą formularza
- Debaty dla społeczności akademickich odbywają się w godz. 14.00–15.30 w następujących terminach:
Politechnika Gdańska
- 4.11.2021 r. – Gmach Główny, Dziedziniec im. Daniela Fahrenheita (rejestracja trwa do 4.11.2021 r. godz. 12:00)
Gdański Uniwersytet Medyczny
- 18.11.2021 r. – aula prof. Olgierda Narkiewicza, Atheneum Gedanense Novum (rejestracja trwa do 18.11.2021 r. godz. 12:00)
Uniwersytet Gdański
- 9.12.2021 r. – sala teatralna w budynku Neofilologii (rejestracja trwa do 9.12.2021 r. godz. 12:00)
- Proszę wybrać jeden dogodny termin uczestnictwa w wydarzeniu.
- Pytania na spotkania można zadawać za pomocą formularza rejestracyjnego (pole do wypełnienia na końcu formularza).
- Ze względu na sytuację pandemiczną, liczba miejsc w formule stacjonarnej jest ograniczona (150 osób), decyduje kolejność zgłoszeń.
- Pozostajemy do dyspozycji w razie jakichkolwiek wątpliwości i konieczności udzielenia dodatkowych informacji za pośrednictwem strony internetowej.
- Potwierdzenie uczestnictwa w debacie z wygenerowanym kodem QR umożliwiającym wejście na spotkanie zostanie wysłane na podany adres e-mail podczas rejestracji.
- Wejście na debatę nastąpi po zweryfikowaniu kodu QR.
- Link do polityki prywatności.