Pogodnych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych 2021.
Niech będzie to czas obfitujący w życzliwość i optymizm oraz okazja do refleksji i odpoczynku.
Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej
Pogodnych, spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych 2021.
Niech będzie to czas obfitujący w życzliwość i optymizm oraz okazja do refleksji i odpoczynku.
Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej
Prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. rozwoju i organizacji PG uczestniczył 25.03.2021 r. w seminarium “Re-inventing Students’ Housing”, podczas którego omawiano zagadnienia związane z zakwaterowaniem studentów. Jednym z tematów spotkania była również sytuacja na uczelniach związana z epidemią Covid-19.
W wirtualnym spotkaniu, zorganizowanym przez Baltic Sea Region University Networks (BSRUN), udział wzięli członkowie sieci uniwersytetów regionu Morza Bałtyckiego:
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.
Walne Zebranie członków Komisji Nauk Kosmicznych Oddziału PAN w Gdańsku dn. 25.03.2021 r. jednomyślnie wybrało prof. dr. hab. inż. Edmunda Wittbrodta na przewodniczącego tej komisji na kadencję 2021–2025.
Komisja Nauk Kosmicznych jest jedną z dziesięciu komisji Oddziału PAN w Gdańsku (Komisja Gospodarki Wodnej Delty Wisły, Komisja Historii Sztuki i Kultury Sopotu, Komisja Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Komisja Nauk Kosmicznych, Komisja Prawa Morskiego, Komisja Socjologii Morskiej, Komisja Ekosfery, Komisja Informatyki, Komisja Kształtowania Przestrzeni Polski Północnej, Komisja Nauk Medycznych).
W skład Prezydium Komisji Nauk Kosmicznych wybrany został również prof. Andrzej Stepnowski, który przewodniczy sekcji Technologie kosmiczne i satelitarne. Prezydium Komisji: Komisja składa się z pięciu sekcji (Technologie kosmiczne i satelitarne, Prawo kosmiczne, Zarządzanie przestrzenią kosmiczną, Morza i kosmosu, Bezpieczeństwa, Nauk medycznych).
Na stronie internetowej Szkoły Doktorskiej w Aktualnościach oraz w zakładce Dla promotorów (dostęp po zalogowaniu, login i hasło tj. w portalu MojaPG) znajduje się informacja dla osób zainteresowanych pełnieniem funkcji promotora kandydatów do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, którzy pozytywnie przejdą procedurę rekrutacyjną na rok akademicki 2021/2022 i uzyskają status doktoranta.
W dn. 25.03–7.04.2021 nauczyciele akademiccy mają możliwość wypełnienia i przesłania ankiet. Weryfikacja ankiet przez przedstawicieli dyscyplin/instytutów nastąpi w dn. 25.03–11.04.2021. Zaleca się nie odkładać składania ankiet do ostatniej chwili, gdyż mogą one zostać skierowane do poprawy i – w przypadku przekroczenia terminu – nieujęte na liście kandydatów na promotorów.
Akcja ankietyzacji kandydatów na promotorów nie dotyczy Szkoły Doktorskiej Wdrożeniowej.
Program Palladium stanowi element realizacji zadań programu IDUB w zakresie zwiększenia transferu wiedzy i technologii.
Warunki finasowania:
W ramach budżetu można zaplanować m.in.:
Jak aplikować?
Program Silicium stanowi element realizacji zadań projektu IDUB, którego celem jest opracowanie, wdrożenie i wsparcie systemu zarządzania infrastrukturą badawczą PG. Aplikować w programie mogą kierownicy jednostek organizacyjnych, w tym laboratoriów i zespołów badawczych, oraz koordynatorzy centrów POB na okres maks. 36 miesięcy.
W projekcie można zaplanować koszty na m.in:
Dofinansowanie wynosi odpowiednio:
Warunki aplikowania:
Dn. 7.04.2021 r. o godz. 9.15 odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Doroty Sawickiej pt. “Experimental and numerical modeling of unconfined free convection of nanofluids”. Promotor: prof. dr hab. inż. Janusz T. Cieśliński.
Obrona odbędzie się w trybie online. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wysłanie zgłoszenia mailem na adres dziekani.wimio@pg.edu.pl w terminie do 5.04.2021 r. Po rejestracji zainteresowani otrzymają link do wideokonferencji umożliwiający uczestnictwo w obronie.
Dn. 14.04.2021 r. o godz. 12.00 w audytorium Wydziału lnżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG (budynek nr 40) odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr. inż. Piotra Sendera pt. „Analiza gładzenia otworów walcowych przy zmiennych warunkach kinematycznych”. Promotor: prof. dr hab. inż. Adam Barylski.
Obrona odbędzie się w trybie hybrydowym. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wysłanie zgłoszenia mailem na adres dziekani.wimio@pg.edu.pl w terminie do 12.04.2021 r. Po rejestracji zainteresowani otrzymają link do wideokonferencji umożliwiający uczestnictwo w obronie.
Centrum Nowoczesnej Edukacji PG zaprasza na kolejne szkolenie w ramach programu „Dydaktyczne Piątki”:
Link do spotkań na platformie MS Teams: https://tinyurl.com/dhcehsme.
Zarząd Stowarzyszenia Czerwonej Róży wraz z gospodarzem konkursu Uniwersytetem Gdańskim ogłasza KONKURS CZERWONEJ RÓŻY 2021 na najlepszego studenta i koło naukowe województwa pomorskiego.
Zgłoszenia w obu kategoriach przyjmowane są do 30.06.2021 r. Wypełnione formularze zgłoszeniowe wraz z załącznikami należy dostarczyć w wersji papierowej do biura organizacyjnego Konkursu: ul. Traugutta 111, 80-980 Gdańsk oraz w wersji elektronicznej na adres: biuro@czerwonaroza.org.pl.
Elsevier zaprasza pracowników naukowych i doktorantów do udziału w cyklu spotkań online, dotyczących wiedzy z zakresu publikowania prac naukowych, a w szczególności publikacji w czasopismach naukowych. Każde szkolenie poświęcone będzie poszczególnym etapom przygotowania oraz publikacji artykułu naukowego – od planowania i pisania, poprzez wybór dobrego czasopisma do jego publikacji, aż po proces recenzji.
Terminy i tematyka szkoleń:
Szkolenia przeprowadzi dr inż. Katarzyna Gaca-Zając – absolwentka University of Strathclyde, specjalizująca się w chemii polimerów oraz badaniu kinetyki reakcji chemicznych. Obecnie dr K. Gaca-Zając pracuje jako starszy konsultant klienta w firmie Elsevier, odpowiada za rejon Europy Środkowo-Wschodniej. Specjalistka w zakresie baz danych oraz rozwiązań firmy Elsevier dla naukowców.
Na kwiecień br. wydawnictwo Wiley przygotowało serię szkoleń online przeznaczonych dla wszystkich przygotowujących publikacje naukowe. Każde webinarium będzie dotyczyło porad i zasad specyficznych dla innej dziedziny nauki. Webinaria w języku angielskim są dostępne dla wszystkich zainteresowanych po wcześniejszej rejestracji.