Konkurs Small Grant Scheme na projekty badawcze dla kobiet naukowców
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu „Badania stosowane” realizowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014–2021 ogłosiło konkurs Small Grant Scheme 2020.
W konkursie SGS nie określono obszarów tematycznych. Ponieważ jednak zaproszenie jest poświęcone naukom technicznym stosowanym, tylko te dziedziny nauki wymienione jako „Inżynieria i technologia” w klasyfikacji „Zrewidowana dziedzina nauki i technologii w podręczniku Frascati” opublikowanym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwój (OECD) są uznawane za kwalifikowalne. W szczególności zaproszenie obejmuje następujące dziedziny nauki i techniki opublikowane przez OECD:
- inżynieria lądowa
- elektrotechnika, elektronika, inżynieria informacji
- inżynieria mechaniczna
- inżynieria chemiczna
- inżynieria materiałowa
- inżynieria medyczna
- inżynieria środowiska
- biotechnologia środowiskowa
- biotechnologia przemysłowa
- nanotechnologia
- inne nauki inżynieryjne i techniczne.
Z uwagi na specyfikę konkursu rolę kierownika projektu (Principal Investigator) może pełnić tylko kobieta naukowiec.
Nabór wniosków trwa do 11.12.2020 r. Zgłoszenie projektu w systemie Moja PG w formie elektronicznej oraz wydruk zgłoszenia należy złożyć w Dziale Projektów do 27.11.2020 r. Pełen wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Dziale Projektów do 4.12.2020 r.
Więcej informacji na stronie NCBiR.
Osoby do kontaktu: Aleksandra Dubiella-Jackowska, Magdalena Urbanowicz, Dział Projektów.
WZiE realizuje projekt "Sustainable Management – Tools for Tomorrow"
Wydział Zarządzania i Ekonomii PG rozpoczął w październiku 35-miesięczny projekt Erasmus+ finansowany ze środków Unii Europejską. Projekt "Sustainable Management – Tools for Tomorrow" (TOO4TO), 2020-1-PL01-KA203-082076 będzie realizowany do sierpnia 2023 r. we współpracy z trzema europejskimi strategicznymi instytucjami partnerskimi. Głównym celem projektu TOO4TO jest podniesienie umiejętności, kompetencji i świadomości przyszłych menedżerów i pracowników w obszarze zrównoważonego zarządzania, za pomocą dostępnych narzędzi i metod, a przez to wspieranie zrównoważonego rozwoju w krajach Unii Europejskiej i poza nią.
Projekt będzie koordynowany przez Politechnikę Gdańską i realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi: Turku University of Applied Sciences (Finlandia), Kaunas University of Technology (Litwa) i Global Impact Grid (Niemcy) z partnerem stowarzyszonym Steinbeis University Berlin – Institute Corporate Responsibility Management (ICRM).
W ramach projektu zostanie zaprojektowany moduł e-learningowy, który umożliwi studentom pracę nad zadaniami grupowymi w międzynarodowych zespołach. Narzędzie ma poprawić komunikację między studentami i rozwinąć ich umiejętność rozwiązywania problemów w wirtualnych zespołach wielokulturowych. Pilotażowy kurs e-learningowy opracowany w ramach projektu TOO4TO będzie dostępny w roku akademickim 2021/2022.
Dodatkowych informacji o projekcie udziela dr hab. inż. Małgorzata Zięba, prof. PG, mz@zie.pg.edu.pl.