Seminarium w ramach Centrum Technologii Cyfrowych
Dn. 19.02.2020 r. w godz. 9.00–17.00 w Audytorium nr 2 NE (WETI B) odbędzie się seminarium Centrum Technologii Cyfrowych. Organizatorem przedsięwzięcia jest dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. uczelni – koordynator Centrum.
Seminarium rozpocznie się prezentacją głównych założeń Uczelni Badawczej oraz najważniejszych korzyści, na jakie mogą liczyć zespoły wchodzące w skład Centrum Technologii Cyfrowych. Następnie rozpoczną się sesje, w których przedstawiciele zespołów naukowych zainteresowanych wejściem w skład Centrum Technologii Cyfrowych zaprezentują swój potencjał.
Przedstawiciele zespołów naukowych zainteresowani zaprezentowaniem swoich badań proszeni są o wypełnienie szablonu prezentacji i odesłanie go na adres magdalena.haas@pg.edu.pl w terminie do 13.02.2020 r. do godz. 14.00.
Bliższe informacje na stronie Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej WETI.
Naukowcy pracują nad poprawą efektywności terapii borowo-neutronowej w chorobach nowotworowych
W ramach II Spotkania Rady Polskiego Konsorcjum na rzecz terapii Borowo-Neutronowej, naukowcy wyróżniający się poważnymi osiągnięciami w zakresie badań naukowych, wynalazków i wdrożeń rozmawiali na Politechnice Gdańskiej m.in. o możliwościach rozwoju tej terapii w leczeniu chorób nowotworowych.
W spotkaniu na PG uczestniczyli przedstawiciele ośrodków badawczych wchodzących w skład konsorcjum. Politechnikę Gdańską reprezentowali: prof. Krzysztof Wilde, rektor, prof. Sławomir Milewski, prorektor ds. nauki, prof. Andrzej Czyżewski, pełnomocnik rektora PG ds. Centrum BioTechMed, prof. Agata Kot-Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego, prof. Jerzy Wtorek, dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, prof. Wojciech Sadowski, dziekan Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej oraz dr Brygida Mielewska, prof. uczelni, prodziekan ds. kształcenia WFTiMS.
Więcej informacji na stronie internetowej w Aktualnościach.
Obrazowanie termiczne – międzynarodowe badania Politechniki Gdańskiej i firmy Intel
Politechnika Gdańska w ramach umowy z firmą INTEL o współpracy prowadzi szereg badań w obszarach tematycznych związanych z praktycznym zastosowaniem technologii informatycznych. Jednym z takich obszarów jest rozwój metod sztucznej inteligencji dla potrzeb zdalnej diagnostyki medycznej. Współpraca przynosi efekty w postaci wyników badań dotyczących m.in. obrazowania termicznego twarzy.
Badania ze strony Politechniki Gdańskiej prowadzone są przez prof. Jacka Rumińskiego z Katedry Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, we współpracy z inżynierami firmy Intel w San Diego, USA (m.in. Alicją Kwaśniewską i Maciejem Szankinem).
Więcej informacji na stronie internetowej w Aktualnościach.
Obrona pracy doktorskiej na Wydziale Chemicznym
Dn. 24.02.2020 r. o godz. 12.15 w Minicentrum Konferencyjnym LUWR, budynek A Wydziału Chemicznego PG odbędzie się obrona pracy doktorskiej mgr inż. Kolety Hemine. Tytuł rozprawy: „Wykorzystanie cyklodekstryn w formowaniu połączeń supramolekularnych o potencjalnym zastosowaniu w medycynie i technologii”. Promotor: dr hab. inż. Anna Skwierawska (PG).