Bezpłatne szkolenia dla kadry akademickiej PG w ramach projektu POWER 3.5
Trwa rekrutacja na szkolenia realizowane w ramach projektu "Zintegrowany Program Rozwoju PG":
- Nowoczesne metody wizualizacji danych i tworzenie atrakcyjnych prezentacji.
- Autoprezentacja i wystąpienia publiczne dla kadry dydaktycznej.
- Współpraca i komunikacji ze studentami.
- Szkolenie z obsługi narzędzi informatycznych służących do prowadzenia webinarów, spotkań on-line (ClickMeeting).
- Szkolenie z obsługi narzędzi informatycznych służących do przygotowywania kursów e-learningowych (Lectora).
Aktualne terminy szkoleń wraz z opisami znajdują się na stronie projektu: https://pg.edu.pl/power-zip/szkolenia. Osoby zainteresowane uczestniczeniem w szkoleniach proszone są o kontakt z p. Joanną Szakoła: szkolenia-zip@pg.edu.pl, tel. 58 347 11 38.
Konkurs Czerwonej Róży 2019 – trwa etap uczelniany
Trwa uczelniany etap konkursu Czerwonej Róży, który wyłoni najbardziej wyróżniających się studentów województwa pomorskiego oraz najlepsze koło naukowe. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 5.04.2019 r. godz. 15.00.
Wnioski składane przez kandydatów powinny zostać zaakceptowane przez prodziekana ds. kształcenia wydziału, na którym studiuje kandydat i dostarczone do prof. Zygmunta Kurałowicza z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska (pokój 114A w Budynku Hydro) – koordynatora etapu uczelnianego Konkursu Czerwonej Róży na PG (tel. 58 347 22 20, e-mail: zkur@pg.edu.pl).
Regulamin konkursu, harmonogram, komunikat oraz wzory formularzy zgłoszeniowych znajdują się na stronie Stowarzyszenia Czerwonej Róży.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Czerwonej Róży przy współudziale szkół wyższych województwa pomorskiego. Gospodarzem konkursu będzie Uniwersytet Morski w Gdyni, którego student zdobył główną nagrodę w zeszłorocznej edycji.
Szkolenia z zakresu użycia defibrylatorów AED
Na terenie Politechniki Gdańskiej zainstalowano 30 kompletów defibrylatorów AED (Automated External Defibrillators, czyli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych), zakupionych w ramach budżetu obywatelskiego 2018. W lutym i marcu odbywają się szkolenia z zakresu obsługi tych urządzeń oraz udzielania pierwszej pomocy.
Instruktaż obejmuje zagadnienia związane z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz algorytmem resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Szkolenie przechodzą pracownicy Działu Ochrony Mienia i Osiedla Studenckiego, osoby wytypowane przez administratorów obiektów do bieżącej kontroli defibrylatorów oraz po dwie dodatkowe osoby z każdej jednostki organizacyjnej.
Defibrylatory AED zostały rozmieszczone w Budynku Wysokich Napięć, Portierni Głównej, Centrum Nanotechnologii A i B, Gmachu B, budynkach wydziałów Chemicznego, EiA, ETI, ILiŚ oraz ZiE, Auditorium Novum, Bratniaku, Centrum Obsługi Technicznej, Ośrodku Wypoczynkowym Czarlina, a także w Domach Studenckich.