Konwent Morski obradował na PG
Dnia 9.02.2019 r. na Politechnice Gdańskiej odbyło się VII posiedzenie Konwentu Morskiego, organu doradczego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Uczestniczyli w nim m.in. Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Krzysztof Kozłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak również przedstawiciele parlamentu, władz lokalnych, dowództwa Marynarki Wojennej i rektorzy wyższych uczelni.
Prof. Jacek Namieśnik przedstawił zebranym najważniejsze informacje dotyczące naszej uczelni.
– Zabiegamy o status uczelni badawczej, spełniamy wszystkie wymogi, by ten status uzyskać i wierzymy, że nam się uda. Do końca tego roku akademickiego powinniśmy wdrożyć wszystkie postanowienia związane z wejściem w życie Ustawy 2.0 – stwierdził.
– Cieszę się, że dzisiejsze spotkanie odbywa się na Politechnice Gdańskiej, uczelni, która dynamicznie się rozwija, ma piękny kampus i otoczenie, ale przede wszystkim ciężko pracuje na swój sukces. Gratuluję profesorowi Jackowi Namieśnikowi, który tak jak ja chce, by polskie uczelnie były wizytówkami naszego kraju – powiedział Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP.
Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej uczelni w Aktualnościach. Zapis posiedzenia można obejrzeć na kanale PG w serwisie YouTube.
Politechnika Gdańska gościła najlepsze szkoły średnie Pomorza
Podczas gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej 7.02.2019 r., najlepsze licea ogólnokształcące i technika z Pomorza otrzymały nagrody. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu RP, przedstawiciele środowiska naukowego i firm Pomorza, Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie reprezentujący wyróżnione szkoły.
– Serdecznie gratuluję tym z państwa, których szkoły okazały się najlepsze w tegorocznej edycji Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników. Nie ma wątpliwości, że podobnie jak inne zestawienia przygotowywane przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” będzie on dla uczniów, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli drogowskazem pokazującym ścieżkę dalszej edukacji, a w przyszłości kariery. Jednocześnie mam nadzieję, że Wy, drodzy uczniowie, podążając za tym drogowskazem już za kilka lat ponownie traficie na Politechnikę Gdańską – powiedział prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, dokonując prezentacji uczelni.
Organizatorami wydarzenia byli Politechnika Gdańska, Rada Rektorów Województwa Pomorskiego i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Więcej informacji na stronie internetowej w Aktualnościach.
Projekt Innovation Hub for Humanities
Dnia 1.02.2019 r. odbyła się inauguracja projektu Innovation Hub for Humanities, dzięki któremu szkolnictwo wyższe, firmy oraz organizacje zmierzą się z problemami społecznymi i środowiskowymi.
Spotkanie zgromadziło stu uczestników z różnych środowisk. Wśród uczestników znalazły się pomysłodawczynie Anna Grosiak, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Siemens Polska i dr Barbara Stepnowska, dyrektor MBA przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG oraz prof. Julita Wasilczuk, dziekan WZiE i reprezentanci Komisji Europejskiej, europejscy innowatorzy (prof. Leif Edvinsson, Alain Heureux, Tomasz Radziewicz, Janaki Weiden).
Więcej informacji o projekcie na stronie https://mba.pg.edu.pl/ w zakładce News.
Chinese New Year na Politechnice Gdańskiej
Chińscy studenci trójmiejskich uczelni wraz z przedstawicielami Generalnego Konsulatu Chińskiej Republiki Ludowej oraz Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego świętowali na Dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym PG rozpoczęcie chińskiego Nowego Roku.
Przybyłych powitali konsul Xu Jianguo oraz prof. Piotr Dominiak, prorektor PG ds. internacjonalizacji i innowacji. Złożyli oni wszystkim zebranym najlepsze życzenia z okazji rozpoczynającego się zgodnie z chińskim kalendarzem księżycowym Roku Świni.
Część artystyczną przygotowali studenci pod opieką Rui Wang-Kwiecińskiej z Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej PG.
Pełna informacja na stronie internetowej w Aktualnościach.