Nr 313/22 lutego 2024

Z życia uczelni

Dzień Nauki Polskiej. Nagrody Ministra Nauki i rozmowa z prof. Krzysztofem Wildem, rektorem PG

Fot. mat. MNiSW

Z okazji Dzień Nauki Polskiej 19.02.2024 r. w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się gala wręczenia nagród najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska akademickiego.

Minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył 59 nagród: 50 indywidualnych i 9 zespołowych. Nagrody przyznawane były w 4 kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej, wdrożeniowej, dydaktycznej oraz naukowej, a także za całokształt dorobku.

Wśród wyróżnionych znaleźli się naukowcy z Politechniki Gdańskiej:

Z okazji Dnia Nauki Polskiej prof. Krzysztof Wilde w krótkiej rozmowie podsumował główne dokonania uczelni w obszarze nauki w minionym roku, opowiedział o działaniach, jakie podejmuje uczelnia, by wspierać rozwój badaczy i ich naukowych dokonań oraz złożył życzenia wszystkim pracownikom Politechniki Gdańskiej.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.

Przed nami uroczyste posiedzenie Senatu PG

Już w najbliższą środę 28.02.2024 r. o godz. 11:15 w Auli PG w Gmachu Głównym odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji promocji akademickich.

Podczas wydarzenia rektor uczelni prof. Krzysztof Wilde przyjmie w poczet profesorów Politechniki Gdańskiej naukowców i naukowczynie uczelni. Zostaną także uroczyście wręczone promocje na stopnie doktora habilitowanego i doktora.

Promocje akademickie otrzyma łącznie ponad 100 osób, które swój tytuł lub stopień uzyskały w 2023 r.

W ramach wydarzenia wręczona zostanie nagroda „Dyplom Roku”. To wyróżnienie Rektora PG dla autorów najlepszych prac dyplomowych magisterskich, obronionych na każdym z wydziałów w 2023 roku.

Uroczystość uświetni Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej.

Wydarzenie jest otwarte. Uczestniczyć w nim będzie można również online za sprawą transmisji na żywo na stronie głównej PG.

Politechnika mieszkańcom Gdańska. Koncert Akademickiego Chóru PG w Archikatedrze Oliwskiej

Rektor PG prof. Krzysztof Wilde zaprasza całą społeczność Politechniki Gdańskiej oraz mieszkańców Gdańska i okolic na wyjątkowy koncert wielkopostny, który odbędzie się 25.02.2024 r. w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

Koncert jest jednym z wydarzeń w ramach obchodzonego w tym roku Jubileuszu 120 lat Politechniki Gdańskiej. O oprawę muzyczną zadba Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod batutą prof. Mariusza Mroza.

– Serdecznie zapraszam do udziału w koncercie całą społeczność akademicką naszej uczelni – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Archikatedra Oliwska to jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych w Polsce i jestem przekonany, że dzięki połączeniu tej wyjątkowej scenerii z umiejętnościami Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej, będzie to niezapomniany wieczór dla nas wszystkich.

W programie słynne pieśni wielkopostne w języku polskim, angielskim i po łacinie. Chór wykona dwanaście utworów:

  • Beatus Vir – Łukasz Urbaniak
  • De Profundis – Marcin Łukaszewski
  • Eli, Eli – Gyorgy Deak-Bardos
  • Hymn II – Alfred Schnittke
  • Lacrymosa – Calixto Alvarez
  • O Salutaris Hostia – Vytautas Miškinis
  • Peace I leave with you – Knut Nystedt
  • Popule Meus – Lajos Bardos
  • Salve Mater Misericordiae – Tim Sarsany
  • Stetit Angelus – Rihards Dubra
  • The Conversion of Saul – Zane Randall Stroope
  • The Mystery of Faith – Szymon Godziemba-Trytek

Wydarzenie na FB

Najlepsi sportowcy PG nagrodzeni podczas Gali Sportu Akademickiego

Fot. Grzegorz Jędrzejewski
 

Dn. 16.02.2024 r. odbyła się dziewiąta Gala Sportu Akademickiego, podsumowująca sportowe sukcesy naszej uczelni oraz jej studentek i studentów. W tym roku wydarzenie było elementem obchodów 120-lecia PG.

W gali udział wzięli prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, prof. PG Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich, prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju, dziekanki i dziekani wydziałów uczelni: prof. Małgorzata Gawrycka (WZiE), prof. Joanna Żukowska (WILiŚ), prof. Mirosław Wołoszyn (WEiA), jak również dr inż. arch. Justyna Borucka, prodziekanka ds. rozwoju i internacjonalizacji (WA) oraz prof. Jacek Kropiwnicki prodziekan ds. rozwoju (WIMiO), dyrekcja i przedstawicieli Centrum Sportu Akademickiego PG oraz przede wszystkim zdobywcy 328 medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Podczas tegorocznej gali studentkom i studentom PG wręczono statuetki Invictusów za wybitne osiągnięcia sportowe i naukowe:

  • „Wydział Roku” – Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa;
  • „Trener Roku” – Andrzej Bussler, trener reprezentacji PG w piłce nożnej, która w ub. roku wywalczyła tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz Akademickiego Wicemistrza Europy;
  • „Drużyna Roku” – reprezentacja PG w piłce nożnej;
  • „Sportowiec Roku” – wioślarka Katarzyna Duda, wioślarze Jan Aleksandrowicz i Szymon Stankiewicz;
  • „Invictus Honorowy” – koszykarka Agnieszka Haryńska, piłkarka ręczna Magdalena Kunicka;
  • „Wsparcie Roku” – prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, prof. Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich oraz prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.

Za nami premiera filmu „Zielony atrament”

Fot. Krzysztof Krzempek
 

W piątek, 16.02.2024 r. odbyła się premiera filmu „Zielony atrament” w reż. Pawła Wyszomirskiego. Film jest fabularyzowaną biografią docent Marianny Sankiewicz, legendarnej wykładowczyni i prorektorki Politechniki Gdańskiej.  

Film powstał przy współpracy uczelni, Stowarzyszenia Absolwentów PG, Pomorskiej Fundacji Filmowej, Gdyńskiej Szkoły Filmowej, TVP Historia oraz Jerzego Kobylińskiego.

– Dziedzictwo pani docent Marianny Sankiewicz jest twardym fundamentem dzisiejszej świetności Politechniki Gdańskiej. To dzięki takim osobom jak ona chcą u nas studiować najlepsi maturzyści w kraju, a kierunki oferowane na Wydziale ETI co roku należą do najbardziej obleganych. – mówił podczas premiery prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Jestem przekonany, że dzięki temu filmowi pamięć o pani doc. Sankiewicz jeszcze bardziej się utrwali, a z jej postacią i dokonaniami będzie mogła zapoznać się również szeroka publiczność, także spoza naszej uczelni.

Po projekcji odbyła się dyskusja z udziałem twórców filmu. Premierze towarzyszyło również wręczenie pamiątkowych statuetek z wizerunkiem docent Marianny Sankiewicz. Otrzymały je osoby zasłużone dla powstania filmu „Zielony atrament”.

Kolejna projekcja odbędzie się 27.02.2024 r. o godz. 13.15 na Wydziale ETI (budynek nr 41) w Audytorium im. Marianny Sankiewicz. Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.

Rok 2024 na WEiA Rokiem Jubileuszowym prof. Kazimierza Kopeckiego

W 120-lecie urodzin prof. Kazimierza Kopeckiego Rada Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, na wniosek dziekana Wydziału dr. hab. inż. Mirosława Wołoszyna, prof. PG, ustanowiła rok 2024 Rokiem Jubileuszowym prof. Kazimierza Kopeckiego – pierwszego dziekana Wydziału Elektrycznego PG.

W tym roku wspólnie świętujemy jubileusz 120-lecia istnienia Politechniki Gdańskiej i gdańskich tradycji akademickich. 

Nauka

Naukowcy z PG przeprowadzą badania w Kanadzie i USA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła wyniki naboru w tegorocznej edycji programu im. Mieczysława Bekkera. Laureatami dwuletnich stypendiów z Politechniki Gdańskiej zostali dr inż. Marcin Wekwejt i dr inż. Paweł Wityk.

Dr inż. M. Wekwejt na Uniwersytecie Laval (Laboratoire de biomatériaux et de bioingénierie) w Québecu w Kanadzie zajmie się opracowaniem nowego implantu medycznego. Z kolei dr inż. P. Wityk na Uniwersytecie Illinois (Department of Bioengineering – Experimental Molecular Imaging Laboratory, Urbana-Champaign Beckman Institute for Advanced Science and Engineering and Department of Bioengineering) w Stanach Zjednoczonych skupi się na badaniach procesu uszkadzania DNA pod wpływem promieniowania X i gamma.

Bekker NAWA to jeden z flagowych programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, którego celem jest wspieranie mobilności międzynarodowej młodych naukowców i umożliwienie im rozwoju naukowego w zagranicznych ośrodkach badawczych i akademickich na całym świecie. Wyjazdy, podczas których stypendyści realizują projekty naukowe wspólnie z wybitnymi naukowcami, trwają od 3 do 24 miesięcy. 114 laureatów tegorocznej edycji zrealizuje wyjazdy badawcze do prestiżowych ośrodków naukowych w ponad 20 krajach.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.

Podcast PG „Ściśle mówiąc!”. AI i nowy porządek świata – dlaczego piłujemy gałąź, na której siedzimy?

– Jesteśmy w fantastycznym momencie rozwoju sztucznej inteligencji i schyłku rywalizacji człowieka i maszyny – mówi prof. Jan Kreft z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, gość najnowszego odcinka podcastu „Ściśle mówiąc!”. – Coraz częściej będziemy musieli udowadniać, że jesteśmy lepsi od maszyny w kwestii jakości. W kwestii ilościowej już tę rywalizację przegraliśmy.(…) Obserwujmy armię, media i branżę pornograficzną. To, co dziś dzieje się tam, jutro rozleje się na inne dziedziny.

Prof. Jan Kreft dzieli się ze słuchaczami wizją najbliższej przyszłości w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji. Jak zmieni się polityka, rynek pracy, sposób prowadzenia konfliktów zbrojnych, co stanie się z dziennikarzami i sztuką dziennikarstwa, czy AI będzie umiała odróżniać piękno, czy będzie decydować o tym, kiedy mamy poddać się operacji?

– Sztuczna inteligencja zastąpi przede wszystkim tych, którzy nie będą jej używali. I to jest jej największy paradoks – zaznacza naukowiec. 

Rozmowę prowadzą Agata Cymanowska i Barbara Kuklińska-Nowak z Działu Promocji i Biura Prasowego PG.

Podcast dostępny jest na Spotify oraz kanale YouTube PG.

Konkurs MINIATURA 8 NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs MINIATURA 8, do którego mogą być zgłaszane wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego, które nie było i nie jest finansowane z NCN, ani z innych źródeł. Działanie naukowe może zostać przeprowadzone w formie:

  • badań wstępnych/pilotażowych,
  • kwerendy,
  • stażu naukowego,
  • wyjazdu badawczego lub
  • wyjazdu konsultacyjnego.

Działanie naukowe może być realizowane poprzez więcej niż jedną z ww. form pod warunkiem, że jest to uzasadnione merytorycznie, niezbędne do realizacji tego działania i konieczne do osiągnięcia założonych celów.

Informacje o konkursie:

  • celem jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych.
  • w konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 tys. do 50 tys. zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy.
  • środki może ubiegać się podmiot, w którym zatrudniony jest badacz:
    • posiadający w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe,
    • który uzyskał stopień doktora nie wcześniej niż 1.01.2012 r.
  • wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF, dostępnego pod adresem osf.opi.org.pl, zgodnie z procedurą składania wniosków. Instrukcja składania wniosków znajduje się w wytycznych dotyczących wypełniania wniosków w konkursie MINIATURA 8 w systemie OSF;
  • nabór wniosków trwa do 31.07.2024 r. do godz. 16.00;
  • nabór wniosków może zostać wstrzymany, jeżeli łączna kwota wnioskowanych nakładów przekroczy dwukrotną wysokość środków finansowych przeznaczonych przez Radę NCN na realizację działań naukowych w konkursie;
  • więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie NCN;
  • zgłoszenia w systemie moja PG należy przesłać do weryfikacji CZP przynajmniej dwa tygodnie przed planowanym złożeniem wniosku; pełny wniosek w systemie OSF należy przedstawić do weryfikacji formalnej przynajmniej tydzień przed wysłaniem do instytucji;
  • plan zarządzania danymi należy skonsultować z Centrum Kompetencji Otwartej Nauki Biblioteki PG;
  • informacji w Centrum Zarządzania Projektami udzielają: Anita Wiśniewska, Katarzyna Bisewska, Kaja Kalinowska.

Centrum Zarządzania Projektami przypomina o obowiązku składania raportów rocznych z realizowanych projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki do 31.03.2024 r. Raporty należy przesłać do weryfikacji pracowników CZP do 15.03.2024 r.

Uczelnie Fahrenheita

X Metropolitalne Spotkanie Noworoczne – relacja

Fot. Piotr Hukało
 

Podczas X Metropolitalnego Spotkania Noworocznego, które odbyło się 15.02.2024 r. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku podsumowano prace nad strategią działań metropolii do 2030 r., omówiono pakiet inwestycji w nowej perspektywie unijnej, ustawę metropolitalną, a także współpracę biznesu ze środowiskiem naukowym i samorządowym. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot, posłowie, senatorowie, przedstawiciele biznesu oraz władze Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie miało miejsce 10 lat od podpisania Porozumienia Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych 2014–2020, które dało początek współpracy środowisk i ponad 200 inwestycjom o łącznej wartości 3,67 mld zł z dofinansowaniem z Unii Europejskiej w wysokości 1,88 mld zł. Efektem współpracy metropolitalnej są: węzły integracyjne, drogi rowerowe, odnowione budynki publiczne i komunalne, zrewitalizowane dzielnice, nowe autobusy, tramwaje i trolejbusy, nowe linie tramwajowe, rozbudowane sieci ciepłownicze, szpitale geriatryczne, nowoczesne usługi dla przedsiębiorców oraz wsparcie dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej.

Jednym z priorytetów działań na 2024 r. jest ustawa metropolitalna, o którą samorządy z Pomorza zabiegają od niemal 8 lat.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej PG w Aktualnościach.

Zaproszenie do udziału w konferencji Baltic Nuclear Energy Forum

Baltic Nuclear Energy Forum odbędzie się w dn. 18–19.03.2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Wydarzenie będzie okazją do pogłębienia wiedzy, podzielenia się doświadczeniami i nawiązania kontaktów w branży energetyki jądrowej.

Studenci mogą skorzystać ze specjalnej oferty uczestnictwa. W tym celu należy:

  • na stronie https://bnef.konfeo.com/pl/groups wybrać opcję rejestracji dla studentów i wprowadzić numer legitymacji studenckiej;
  • opłacić należność (79 zł + VAT) za fakturę proforma;
  • pobrać bilet potwierdzający uczestnictwo.

Liczba miejsc w specjalnej cenie dla studentów jest ograniczona.

Organizatorzy zachęcają również do rejestracji na:

Szczegółowe informacje:

Zapraszamy również do obejrzenia zaproszenia na BNEF prof. Marcina Gruchały – rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kanale YouTube.

Zrównoważony rozwój

Cele Zrównoważonego Rozwoju w publikacjach naukowych PG

Aktywność Uczelni w obszarze zrównoważonego rozwoju znajduje swoje odzwierciedlenie w licznych publikacjach naukowych dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W ciągu ostatnich 10 lat liczba publikacji pracowników Politechniki Gdańskiej dotyczących zrównoważonego rozwoju wzrosła 2,5-krotnie względem roku bazowego.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie Zrównoważonego Rozwoju.

Politechnika Gdańska w mediach

Premiera „Zielonego atramentu” i specjaliści z PG w Northvolt

 

W ostatnim tygodniu w dn. 12–18.02.2024 r. w Internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się łącznie 206 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy najciekawsze publikacje medialne z ostatniego tygodnia.

Premiera „Zielonego atramentu”

W piątek, 16.02.2024 r. w kinie Multikino Wrzeszcz odbyła się premiera filmu „Zielony atrament”, będącego fabularyzowaną biografią śp. doc. Marianny Sankiewicz, wybitnej naukowczyni Politechniki Gdańskiej i opiekunki wielu pokoleń studentek i studentów. Film w reżyserii Pawła Wyszomirskiego powstał głównie dzięki Stowarzyszeniu Absolwentów PG, pracownikom Wydziału ETI oraz wsparciu władz uczelni i sponsorom zewnętrznym.

O premierze na swojej antenie opowiedziała stacja Radio Gdańsk, w której przez lata pracowało wielu absolwentów Wydziału ETI zajmujących się inżynierią dźwięku i będących jednocześnie wychowankami doc. Sankiewicz. Obraz „Zielony atrament” będzie można zobaczyć wkrótce na kanale VOD Telewizji Polskiej oraz na specjalnych pokazach na Wydziale.

Radio Gdańsk

Dlaczego były wiceprezes Tesli zbudował fabrykę baterii w Gdańsku?

Trójmiejska „Wyborcza” w szerokiej publikacji analizuje, dlaczego Peter Carlsson, nieco ponad 10 lat temu wiceprezes Tesla Motors, a obecnie szef i współzałożyciel Northvolt, założył w Gdańsku fabrykę baterii wartą ponad 200 mln zł. Jedną z odpowiedzi jest… bliskość Politechniki Gdańskiej i kompetencje jej absolwentów. „Obecność Northvolt w Polsce wiązała się z potrzebą zatrudnienia utalentowanych specjalistów, inżynierów. W Trójmieście jesteśmy blisko centrów edukacyjnych, z Politechniką Gdańską i Uczelniami Fahrenheita na czele” – mówi „Wyborczej” Robert Chryc-Gawrychowski, zasiadający w zarządzie spółki Northvolt Polska i zarazem absolwent PG.

Wyborcza Trójmiasto

Naukowcy z PG na Gali Nauki Polskiej

Polska Agencja Prasowa, a za nią wiele innych polskich mediów, poinformowała o przyznaniu ministerialnych nagród podczas odbywającej się w niedzielę 18 lutego w Warszawie Gali Nauki Polskiej. Wśród nagrodzonych znalazła się dwójka naukowców z PG: prof. Józef E. Sienkiewicz i dr inż. Mohammad Malikan.

PAP

Kadry na potrzeby realizacji strategii wodorowej

31 uczestników zakwalifikowało się do II edycji Akademii Wodorowej utworzonej przez koncern Orlen – poinformowała w piątek 16 lutego Polska Agencja Prasowa. Najlepsi absolwenci akademii będą mogli odbyć staż w Orlenie lub u jednego z partnerów, wśród których są też Pesa, Toyota i Solaris, a partnerami merytorycznymi projektu są Politechnika Gdańska i Politechnika Krakowska.

Nauka w Polsce 

Warsztaty i szkolenia

Szkolenie „MSCA Postdoctoral Fellowships: how to attract talents?”

Krajowy Punkt Kontaktowy ds. MSCA (Marie Skłodowska-Curie Actions) w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zaprasza na cykl wydarzeń związanych z konkursem MSCA Postdoctoral Fellowships 2024.

Pierwsze szkolenie w formie online pt. „MSCA Postdoctoral Fellowships: how to attract talents?” odbędzie się w 28.02.2024 r. w godz. 9.30–11.30 CET.

Tematyka szkolenia:

  • jak zachęcić zagranicznych badaczy do przyjazdu do Polski w ramach MSCA PF;
  • przygotowanie wniosku na konkurs;
  • współpraca opiekuna z goszczonym naukowcem.

Wydarzenie jest współorganizowane razem z KPK MSCA z Litwy, Łotwy i Estonii. Uczestników spotkania obowiązuje rejestracja na stronie internetowej organizatora spotkania w terminie do 27.02.2024 r. do godz. 11.00 CET.

Szkolenie „Podstawy zarządzania projektami”

Centrum Zarządzania Projektami PG zaprasza pracowników PG na dwudniowe szkolenie pn. „Podstawy zarządzania projektami” organizowane w dn. 29.02–01.03.2024 r. w godz. 9.00–14.00, stacjonarnie na PG.

Szkolenie poprowadzi mgr Dorota Pec z Centrum Zarządzania Projektami PG.

Na szkolenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które przejdą pomyślnie rejestrację zostaną poinformowane e-mailem o miejscu spotkania.

Organizator zastrzega możliwość zmiany formy szkolenia na szkolenie w formie zdalnej. O wszelkich zmianach uczestnicy będą informowani e-mailem z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kontakt w sprawie szkoleń: szkolenia.czp@pg.edu.pl.

Zarządzenia i pisma okólne

ZARZĄDZENIE REKTORA PG nr 10/2024 z 12.02.2024 r. w sprawie: wprowadzenia Regulaminu programu NICCOLUM Supporting Commercialization of Research Results

PISMO OKÓLNE REKTORA PG nr 7/2024 z 14.02.2024 r. w sprawie: terminu realizacji uczelnianych fakultatywnych przedmiotów humanistyczno-społecznych na studiach stacjonarnych drugiego stopnia rozpoczynających się w semestrze letnim w roku akademickim 2023/2024 na Politechnice Gdańskiej

Komunikaty

Dzień otwarty w Przedszkolu MegaMocni PG

Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich opiekunów na dzień otwarty w przedszkolu MegaMocni PG, który odbędzie się w sobotę 2.03.2024 r. w godz. 10.00–12.00.

Będzie to dobra okazja, by porozmawiać z kadrą pedagogiczną, poznać rozkład dnia oraz zwiedzić obiekt. Zapraszamy opiekunów do wspólnego uczestnictwa w zajęciach razem z dziećmi. Na wszystkich czeka wiele atrakcji, m.in.:

  • zabawa z mikroskopami,
  • kodowanie,
  • kolorowe eksperymenty,
  • malowanie twarzy.

Informację dotycząca odpłatności za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu MegaMocni PG oraz szczegóły dotyczące Przedszkola MegaMocni PG można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”

Kalendarium

22 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

OneNote – tworzenie nowoczesnych materiałów dydaktycznych

Tematyka szkolenia: możliwości OneNote, wspólna praca nad tworzeniem nowoczesnych materiałów dydaktycznych z wykorzystaniem aplikacji OneNote dla Windows 10.
25 lutego 19.00–21.00
https://www.facebook.com/events/1311518696204411

Koncert Wielkopostny Akademickiego Chóru PG

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, zaprasza całą społeczność Politechniki Gdańskiej oraz mieszkańców Gdańska i okolic na wyjątkowy koncert wielkopostny, który odbędzie się 25.02 o godz. 19:00 w Archikatedrze Oliwskiej.
26 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Sztuczna inteligencja w edukacji – szkolenie certyfikowane

Tematyka szkolenia: sztuczna inteligencja w edukacji.
26 lutego 18.00–19.30
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/poniedzialki-na-politechnice

PnP – Szkoły publiczne bez stopni: można!

Opowiemy o integracji i umiejętności komunikowania się, warunkach współpracy, procesie uczenia się w zaufaniu, wzajemnej życzliwości oraz otwartości na wzajemne potrzeby.
28 lutego 09.00–12.00
https://cne.pg.edu.pl/szkolimy/szkolenia-certyfikowane

Kreatywne i interaktywne nauczanie z H5P

Tematyka szkolenia: możliwości H5P w ramach platformy eNauczanie PG, wspólna praca nad tworzeniem interaktywnych treści w H5P na platformie eNauczanie PG.
28 lutego 11.15–13.15

Uroczyste Posiedzenie Senatu

Uroczyste posiedzenie Senatu PG z okazji promocji akademickich